Güncel

56 milyon kredi kartı kullanıcısının bilgileri çalındı

Ev ve inşaat malzemeleri alanındaki en büyük perakende zinciri Home Depot Amerika ve Kanada'da bulunan 56 milyon müşterisinin kredi kartı bilgilerinin çalındığını kabul etti.

56 milyon kredi kartı kullanıcısının bilgileri çalındı

Kredi kartı bilgilerinin verilmesi ve bunların dolandırıcıların eline geçmesi haberlerine alıştık ama söz konusu 56 milyon kişi olunca açıkçası bu duruma biz bile şaşırdık. Kuzey Amerika'nın ev ve inşaat malzemeleri alanındaki en büyük perakende zinciri Home Depot yaptığı yazılı açıklamda 56 milyon müşterisinin kredi kartı bilgilerinin çalındığını belirtti.

Daha önce ABD'de ocak ayında da perakende devi Target'a ait 70 milyon kişinin kredi kartı bilgileri çalınmıştı. Amerikan perakende devi Target'ın müşteri kredi kartları bilgilerinin çalındığını ortaya çıkaran teknoloji muhabiri Brian Krebs, 3 Eylül'de bu kez de Home Depot'nun müşteri kredi kartı bilgilerinin çalındığını açıklamıştı.

Brian Krebs'in iddiaları üzerine açıklama yapan Home Depot Sözcüsü Paula Drake, iddiaları araştırdıklarını belirtmiş ve 'normal olmayan birtakım işlemler olduğunu söyleyebilirim' demişti. Bu gün gelinen noktada ise müşterilerin kredi kartı bilgilerinin çalındığı kesinleşti.

Peki siz kredi kartı ile alışveriş yaparken nelere dikkat ediyorsunuz?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.