Güncel

64 bin Apple çalışanı Steve Jobs'a dava açtı!

Teknoloji devlerinden Apple'ın şu anda başarıya ulaşmasının ardındaki kişi olarak gösterilen Steve Jobs, bu sefer ilginç bir olay ile gündeme geldi.

64 bin Apple çalışanı Steve Jobs'a dava açtı!

Teknoloji devlerinden Apple'ın şu anda başarıya ulaşmasının ardındaki kişi olarak gösterilen Steve Jobs, bu sefer ilginç bir olay ile gündeme geldi. Güvenilir kaynaklar tarafından elde edilen bilgilere göre tam 64 bin Apple çalışanı, kariyerlerinde ilerlemelerine engel olmakla suçladığı Jobs'tan tazminat talep etti.

 1407931002_img20140813145205.jpg

Çalışanların, Steve Jobs'a neden dava açtığı da biliniyor. Davacı çalışanlar Apple'ın kurucusu Steve Jobs'u diğer şirketlerle gizli kontratlar yapmakla da itham etti. Bu olayın hemen ardından şirket avukatları, aleyhlerine açılan davaların kapanabilmesi için harekete geçti. Avukatlar, açılan dava için 324 milyon dolar ödeme yapmayı önerdi. Ancak yargıç anlaşmayı redderek söz konusu davanın süreceğine karar verdi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.