Güncel

70 milyar dolar kripto pazarından ayrıldı! İşte nedeni!

Bitcoin yükseliş momentumunu sürdüremediği için 70 milyar dolar kripto pazarından ayrılıyor!

70 milyar dolar kripto pazarından ayrıldı! İşte nedeni!

Kripto para piyasası kısa bir sürelik sessizliğin ardından son haftalarda elde edilen kazanımları aşındıran sermaye çıkışları kaydetti.

70 milyar dolar kripto pazarından ayrıldı! İşte nedeni!

Kripto piyasasındaki boğalar, güç kaybediyor gibi görünüyor! Sonuç olarak, fiyatını 20.000 doların üzerinde tutmak için bir savaşla karşı karşıya kalırken düzeltilen Bitcoin ( BTC ) gibi varlıklarda satış baskısı görülüyor.

CoinMarketCap verilerine göre, 19 Ağustos itibariyle, toplam küresel kripto piyasası kapitalizasyonu, son 24 saatte 70 milyar dolar düşerek, sadece bir gün önce 1,12 trilyon dolardan 1,05 trilyon dolara geriledi.

70 milyar dolar kripto pazarından ayrıldı! İşte nedeni! - Resim : 1

Küresel kripto piyasa değeri tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

Kripto para ticareti uzmanı Michaël van de Poppe, mevcut piyasa kapitalizasyonunun reddedilmeyle karşı karşıya olduğunun kritik bir direnç seviyesinde olduğunu kabul etti. 19 Ağustos'ta yayınlanan  bir tweet'te Poppe, sermaye 1,2 trilyon doların üzerine çıkarsa piyasanın büyük olasılıkla toparlanacağını kaydetti.

Poppe'nin konu ile ilgili açıklamasının tam metni şu şekilde; “Toplam piyasa değeri hala izlenecek grafik. Önemli bir direnç bölgesinde reddedildi ve yükselen kamanın kırılması. 200-Hafta MA'nın üzerinde tutuyor ve muhtemelen bunu yapmaya devam ediyor. 1,2 trilyon doların üzerine çıkın ve parti zamanı"

70 milyar dolar kripto pazarından ayrıldı! İşte nedeni! - Resim : 2

Küresel kripto piyasa değeri tablosu. Kaynak: FTX

Bitcoin 25 bin doları geçemedi

Özellikle, Bitcoin 25.000 doların üzerindeki kazançları sürdürmeye çalışan kısa vadeli bir rallide. Ancak varlık ivme kaybetti ve 24 saat içinde neredeyse %7 düştü. Basın zamanında, amiral gemisi kripto para birimi 21.800 dolardan işlem görüyordu.

70 milyar dolar kripto pazarından ayrıldı! İşte nedeni! - Resim : 3

Bitcoin 1 günlük fiyat tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

Genel olarak, piyasa, hızla yükselen enflasyonu bastırmak amacıyla Federal Rezerv'in en son faiz artırımına tepki olarak düştü. Fed'in kararı piyasanın bir sonraki seyri için hayati olarak kabul edildi.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.