Güncel

7.1 şiddetinde deprem oldu kılı bile kıpırdamadı!

Japonya'da meydana gelen 7.1 şiddetindeki depremde, hiç birşey olmamış gibi davranan bir vatandaş cool davranışlarıyla internette viral oldu.

7.1 şiddetinde deprem oldu kılı bile kıpırdamadı!

Bilindiği üzere Japonya da aynı Türkiye gibi deprem kuşağında bulunan ülkelerden biri. Hatta Japonya'da Türkiye'ye oranla çok daha yıkıcı depremler gerçekleşiyor. Görünen o ki Japonlar için bu depremler artık sıradan günlük sarsıntılar haline gelmiş durumda.

Öyle ki Japon vatandaşları 7.1 şiddetindeki yıkıcı depremlerde bile umursamaz tavırlar sergiliyorlar. Deprem sırasında yaptıkları tek şey kafalarına raflarda yer alan kitap ve benzeri maddelerin düşmemesi için korunmak.

7.1 şiddetinde deprem oldu kılı bile kıpırdamadı!

Kısa bir süre önce Japonya'da gerçekleşen 7.1 şiddetindeki depremde de benzer bir olay yaşandı.

Bir japon vatandaşı şiddetli deprem sırasında takındığı cool davranışlarla internette de viral haline geldi.

Dilerseniz bu videoya aşağıdan göz atabilirsiniz.

Genelde bizler bu tarz soğuk kanlı davranışlara pek de alışkın değiliz. Keza bizde deprem oldu mu insanlar genelde camlardan aşağı atlıyorlar.

Elbette bu kadar cool olabilmek zor. Malum Japonya'daki apartmanlar ile ülkemizdeki apartmanların sağlamlık dereceleri aynı değil. Hala düşük şiddette gerçekleşen depremlerde dahi yüzlerce kişi hayatını kaybediyor.

Dolayısıyla bu seviyeyi, bu cool davranışları yakalamak için öncelikle depremle yaşamaya alışmamız gerekli. Sonrasında ise bizim vatandaşlarımız da depremleri bu şekilde umursamamaya başlayacaklardır.

Peki siz ne düşünüyorsunuz? Böyle bir deprem karşısında sizin tepkiniz nasıl olurdu? En yakın çıkıştan kendinizi dışarı mı atardınız, yoksa normal bir şekilde depremin geçmesini mi beklerdiniz?

Yorumlar
Bahadir Ömer Hamamcioglu 1967
Deprem i Yaradan insanlara hediye ediyor. Kendinizi geliştirin diyor. Bizim ülkemizde tık yok. Deprem sonrası tüm ülke deprem merkezi ne akıyor.
Cevapla
Bahadir Ömer Hamamcioglu 1967
Japonya nin kılı bile kıpırdamıyor. Böyle bi deprem ülkemizde olsaydı kipirdayacak kıl bile kalamazdı. Uyarıyorum Ankara da böyle bir deprem olabilir temkinli olmak gerekir
Cevapla
💎G@kko💎
Deprem Allah'tan gelir bizde topraktan geldik toprağa gideceğiz japon adamı takdir edim
Cevapla
Semra
Japonlar depremle yaşamayı öğrenmiş ve önlemini almış darısı bize liyakat ve ehliyet ruhsat sahiplerine yani işi ehline hak edene verilirse türk toplumu çalışanı desteklerse bütün işlere siyaseti katmaz ise geçirecektir halen ümit var diyorum
Cevapla
Tarık
Türkiye de olsa çoktan camdan atlamıştı.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.