Güncel

72 hükümete ansızın hacker saldırısı

Dünyanın kabul ettiği en büyük seri siber saldırıda 72 hükümet, şirket ve örgütün bilgilerine ulaşıldı.


Güvenlik yazılımı firması McAfee,Dünyanın kabul ettiği en büyük seri siber saldırıda bilgisayar korsanlarının 72 hükümet, şirket ve örgütün veritabanlarına sızarak önemli bilgileri çaldığını söyledi.

Alman Spiegel dergisinin internet sitesindeki habere göre, bilgisayar korsanları, yıllardır sürdürdükleri siber saldırı dalgasında ABD,  Güney Kore, Hindistan,Vietnam hükümetleri,Birleşmiş Milletler (BM), Güneydoğu Asya Ülkeleri Birliği (ASEAN),Birleşmiş Milletler (BM) ve Uluslararası Olimpiyat Komitesinin de içinde olduğu önemli kurumların çok önemli biliglernin çalındığını bildirdi.

McAfee tarafından açıklanan raporda, saldırıların 5 yıl içerisinde düzenlendiği ve şirketin bunları mart ayında tespit ettiği belirtildi.

Sibersaldırganlarının hedeflerinin büyük bölümünü söylemeyen yazılım firması McAfee, saldırıyı düzenleyenler hakkında da bilgi vermedi ancak saldırganın bir ülke olabileceğini kaydetti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.