Güncel

Abdullah GÜL'ün Silikon Vadisi'ndeki son ziyareti Twitter'a oldu!

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL'ın Silikon Vadisi çıkarması sona erdi!

Abdullah GÜL'ün Silikon Vadisi'ndeki son ziyareti Twitter'a oldu!

Tüm dünyanın en büyük sosyal ağları arasında görülen ve aktif olarak, her gün milyonlarca kullanıcının kullandığı Twitter, geçtiğimiz saatlerde Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL tarafından ziyaret edildi.

GÜL, bildiğiniz üzre ülkemizdeki genç girişimciler ve yatırımcıların projelerine yön vermesi ve örnek olması açısından geçtiğimiz günlerde Amerika'nın Silikon Vadisi olarak tabir edilen, günümüz dünyasının bilişim sektöründeki en büyük şirketleri ziyarete gitti.

Öncelikle Silikon Vadisi nerededir ve anlamı nedir? Diye soracak olanlar için;

Silikon Vadisi
, Güney Kaliforniya'daki San Francisco vadisinin bir parçası olan San Jose vadisine verilen isimdir. Bu ismin sebebi ise bölgede yoğun olarak üretim ve geliştirme faaliyetinde bulunan silikon kırmık (yonga, İng:chip) üreticileridir.

Sonradan, yüksek teknoloji ile ilgili sektörleri ifade etmek için kullanılan isim olmuştur. Çünkü pek çok bu tip firmanın merkezi veya çıkış yeri burasıdır. Bunlara örnek olarak; Intel, Cisco, Google, HP, Maxtor, Apple, Microsoft, Oracle, Nvidia, ATi, Facebook, Mozilla, Twitter vs vs sayılabilir.

1338146429_dbgul51338137480.jpg

GÜL'ün Silikon Vadisi'nde geçirdiği günler sona erdi, yurda dönen Cumhurbaşkanı'nın son ziyareti Twitter'a olmuştu. GÜL, eşi ile birlikte, dünyanın en aktif sosyal ağlarından birisi olan Twitter'ın yaratıcısı olarak kabul edilen Jack DORSEY ile anı fotoğrafı çekildi. Aynı zamanda geziye birlikte gittiği türk gazetecileri ve türk çalışanlarıyla da fotoğraf çektirmeyi ihmal etmedi.

Twitter ziyaretinde çekilen resimler için sonraki sayfalara göz atınız::

1338146469_cbgulpro1338137383.jpg

1338146483_cbgul31338137459.jpg
1338146502_cbgul21338137418.jpg
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.