Güncel

Açıklandı: İşte en fazla radyasyon yayan ilk 8 akıllı telefon!

Alman Federal Radyasyondan Korunma Dairesi tarafından yapılan testlerde, radyasyon ölçümüne ulaşılan telefonlar incelendi ve en çok radyasyon yayan telefon modelleri belirlendi.

Açıklandı: İşte en fazla radyasyon yayan ilk 8 akıllı telefon!

Alman Federal Radyasyondan Korunma Dairesi (Bundesamt für Strahlenschutz) tarafından hazırlanan yeni bir raporda, en yüksek radyasyonu (kilogram başına watt olarak) yayan hem yeni hem de eski akıllı telefon cihazları sıralandı. Bu telefonların hangileri olduklarına gelin yazımızın devamından hep birlikte göz atalım.

Açıklandı: İşte en fazla radyasyon yayan ilk 8 akıllı telefon!

Alman Federal Radyasyondan Korunma Dairesi tarafından, görüşmeler sırasında telefon kulaktayken yapılan testlerde, radyasyon ölçümüne ulaşılan telefonlar incelendi ve en çok radyasyon yayan telefon modelleri belirlendi.

Ajansın raporu, Motorola Edge'i kilogram başına 1.79 watt yayan en üst sıraya yerleştiriyor ve Axon 11 5G, kilogram başına 1.59 watt ile ikinci sırada yer alıyor. OnePlus 6T, kilogram başına 1,55 watt ile üçüncü sırada yer alırken, onu kilogram başına 1,41 watt ile Sony Xperia XA2 Plus takip ediyor. 

Başka yerlerde, Google'ın Pixel 3 XL/3a XL ve Pixel 4a, kilogram başına sırasıyla 1,39 ve 1,37 watt ile beşinci ve altıncı sırada yer alıyor. Oppo'nun Reno 5G modeli de kilogram başına 1,37 watt ile bir liste oluşturuyor ve Xperia XZ1 Compact, Sony'nin kilogram başına 1,36 watt ile sekizinci sırada yer alan ikinci katılımcısı olarak ortaya çıkıyor.

Yorumlar
A.k
Arkadaşlar bu sar degeri size hiçbir şey yapmaz 50yil cebin tasiman lazim bisey olmasi için
Cevapla
TC.mehmetcik Y
Samsung Galaxy A22s Tercihimdir ve Samsung Galaxy A22s neden piyasada bayilerde raflarda neden yoktur ❓ almayı düşünüyorum ❓❔❓
Cevapla
Eylshii
Samsung kullanan ben😎😎😎
Cevapla
Eylem
6 numara bebek bezi ıslak mendil süt ihtiyacım var. Para istemiyorum. Destek olurmusunuz? [email protected]
Cevapla
Hakan
Arkadaşım nerdensiniz
İsmailynrr
Ya gardaşcım OPPO en az yayanlardan biri oraya Apple koyacaktınız siz ve OPPO ve Google One Plus Xiaomi gibi en çok tercih edilen telefonlardan iki marka sadece...
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.