Güncel

Açılan Ekşi Sözlük yine kapatıldı: İşte nedeni...

Ekşi Sözlük için verilen erişim engeli kararı 2 Mart'ta mahkemece kaldırıldı. İtirazı inceleyen bir başka mahkeme kararı netleştirdi. Karar sonrası Ekşi Sözlük tekrar kapatıldı. İşte ayrıntılar...

Açılan Ekşi Sözlük yine kapatıldı: İşte nedeni...

Geçtiğimiz hafta Ekşi Sözlük için erişimi engelleme kararı alındı. Daha sonra bu kapatılma kararına itiraz edildi ve Ankara 4. Sulh Ceza Hakimliği’nin kararıyla engel kaldırıldı. Fakat bugün bu karara itirazı inceleyen 5. Sulh Ceza Hakimliği erişim engelleme kararını kesin olarak onayladı.

Yeniden kapatıldı!

Ekşi Sözlük için Ankara Ankara 4. Sulh Ceza Hakimliği’nin almış olduğu erişim engelini kaldırma kararı geçerliğini yitirdi. Zira kararı inceleyen 5. Sulh Ceza Hakimliği en başta verilmiş olan kararı kesin olarak onayladı. Konuyla ilgili ilk paylaşım da AK Parti MKYK avukat Mücahit Birinci’den geldi.

Neden kapatıldı?

Ekşi sözlük tarafından yapılan açıklamada sitenin engellenmesine yönelik gerekçeyi kısaca özetleyecek olursak; platformdaki yazarlar kamuoyuna yanlış bilgiler verildiği, toplumu yanlış yönlendirdiği ve buna karşın paylaşımları ile yorumlarının kaldırılmaması nedeniyle erişim engeli kararının alındığı söyleniyor.

Platform ise ilgili müdahalelerin yapıldığını, ancak tıpkı GSM operatörlerinin yaşadığı teknik aksaklıklar gibi afet sonrası sitede büyük bir yığılma olduğu için müdahale hızının düşmesi nedeniyle tüm yazı ve yorumlara anında müdahale edilemediği söyleniyor.

Yorumlar
Kurt
Milli güvenlik sorunu , feto yuvası olmuş biryer çok iyi bir karar
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.