Güncel

Adana Avrupa'nın en güzel şehri seçildi!

Yapılan bir anket sonucunda içlerinde Paris ve Belgrad gibi şehirlere rağmen Adana Avrupa'nın en güzel şehri seçildi. İşte tüm detaylar.

Adana Avrupa'nın en güzel şehri seçildi!

Adanaglobal.net üzerine yapılan bir anketin sonuçları görenleri şaşırttı. Adana Avrupa'nın en güzel şehri seçildi. Sitede yer alan açıklamada "1 Mart 2022 tarihinden beri yaptığımız ankete aralarında Londra, Paris, İstanbul ve Belgrad gibi şehirlerinde olduğu ankete Adana ilimiz 3420 oyla Avrupa’nın En Güzel Şehri seçildi" ifadeleri kullanıldı. Ankette yer alan diğer şehirler ise Londra, Paris, İstanbul ve Belgrad olarak karşımıza çıkıyor.

Adana Avrupa'nın en güzel şehri seçildi!

adana

Avrupa'nın en önde gelen şehirlerine kıyasla bir numara seçilen Adana, anket sonuçlarını görenleri şaşırttı. Adana, Türkiye'nin en kalabalık yedinci şehri olarak karşımıza çıkıyor. Vikipedi'den alınan verilere göre Adana, 2021 yılı verilerine göre 2.263.373 nüfusa sahip. İlin yüzölçümü 13.844 km²dir. İlde km²ye 163 kişi düşmektedir. 04.02.2021 TÜİK verilerine göre 5'i merkez ilçe olmak üzere toplam 15 ilçesi ve belediyesi vardır. Bu ilçelerde 831 mahalle bulunmakta. 

"Adana, Türkiye'deki altıncı büyük metropolitan alan olup ülkenin önde gelen tarım, ticaret ve kültür merkezlerinden biri. Türkiye'deki maden zengini 4. bölge olan Adana; krom, demir, manganez, kurşun ve çinko yatakları açısından önem taşımakta. Adana'nın merkezi; Mersin, Adana, Osmaniye ve Hatay illerini kapsayan coğrafi, ekonomik ve kültürel bir bölge olan Çukurova'nın merkezinde bulunur. Yaklaşık 6,33 milyon insana ev sahipliği yapan bölgenin büyük bir bölümü, tarıma oldukça elverişli, geniş ve düz bir arazidir."

Yorumlar
Rabia
Çok komik şaka herhalde. Başka büyükşehirlerde oturmasam belki inanırdım. Adanada ne yol var ne kaldırım var ne düzen var nede kurallara uyan insan var. Bildiğin bazı köylerden bile geri kalmış. Portakal çiçeği festivali demişsiniz festivalden başka herşeye benziyordu. Heryer çöplük gelenlerin çoğunluğu varoş. Benim için ilk ve sondu. Yeşillik hiç yok her yer saçma sapan yükseklikte bina. Biri on katlı biri 15 biri 25. Belediyeler hiç çalışmıyor. A belediyede aynı B belediyede aynı. Anlam veremediğim bir şehir.
Cevapla
Hakan
Sagolsun bir kez Adanaya gelip Adanayi gormemiş ulusal ozel medyamiz tiraj ve reyting amacli ve sanki Adana da olanlar başka sehirlerde yaşanmiyormuş gibi "Yine Adana"" Yer Adana" Adana bildiginiz gibi" "Adana Şaşirtmadi"vb haberleri yapa yapa senelerce Adanayi tum Türkiyeye kotuledi. Halbu ki Türkiyenin tarihinde iki film Festivalinden birisi olan Altin Koza Adananindir Turkiyenin ilk ve tek karnavali Portakal çicegi Adananindir Türkiyenin tum sanatçi sinemaci muzisyen siyasetci sporcu ne varsa yuzde 50 si Adanalidir. Adanayi Türkiyeden cikart geriye bereketsizlik sanatsizlik kalir. Tiraj amacli Adanayi kotuleyen ve bilincli yapilan olumsuz haberlerin bir çogunun sebebi de Guneydogudan aşiri goç almasi yuzundendir. Karalayici haberlere dava acilmasi gerekir.
Cevapla
Adanalı
Hocam eline sağlık . Kesinlikle katılıyorum yazdıklarınıza .
يوسف العراقي
نحن لانشعر بهاذا لاننا نعيش في اضنة لكنها جميلة لكننا لانشعر بانها الاجمل على مستوى اوربا
Cevapla
Muzaffer v.
Adana cennettir, yiğidin harman olduğu şehirim adanalı olmaktan gurur duyuyorum.
Cevapla
Habib
Adana'nın bundan haberi var mı
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.