Güncel

Adı Kovid olduğu için dışlanan adam isyan etti

Hindistan'da yaşayan 31 yaşındaki iş adamı adının Kovid olması sebebiyle zor günler geçiriyor. Ancak genç iş adamı bunu mizaha vurmuş.

Adı Kovid olduğu için dışlanan adam isyan etti

Herkeste olan bir isme sahip olmak günlük hayatımızda çok fazla kafa karışıklığı yaratabilse de, adı Kovid olan adam hepimizden daha sıkıntılı günler geçiriyor. Hindistan'da yaşayan adam adı yüzünden dışlanıyor. 

Adı Kovid olduğu için dışlanan adam isyan etti

Bir gezi planlama sitesi Holidify'ın kurucu ortağı Kovid Kapoor, Twitter'dan bir sorumluluk reddi beyanı yayınladı: "Benim adım Kovid ve ben bir virüs değilim."

 

Kısa süre sonra tweeti büyük ilgi topladı. Bengaluru'da yaşayan 31 yaşındaki işadamı, pandemi sırasında seyahat temali bir işletmeyi yönetmenin "mutlak bir kabus" olduğunu ancak mizah anlayışının ruh halinin hafif kalmasına yardımcı olduğunu itiraf etti. "Şirketimizi yönetmek için çok stres yaşadık"

Söz konusu iş adamı Gmail'de bile ismi yüzünden problemler yaşamış. Genç adamın yaşadığı talihsizlik akıllara Corona isimli birayı da getirdi. Pandemiden sonra bu biraya soğuk bakan insanlar ortaya çıkmıştı.

Adıyla ilgili yaşadığı problemleri espriyle geçiştirmeye çalışan adam "Yine de bazen, hiç sohbet havamda olmadığımda - kahve alırken, masa rezervasyonu yaparken alternatif bir isim - Kabir Kapoor - kullanıyorum, böylece ismim hakkında konuşma şansım olmuyor " diye itiraf etti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.