Güncel

AirPods Pro sahipleri için ücretsiz değişim fırsatı

Apple AirPods Pro kullanıcılarının ortak şikayetleri üzerine, hatalı olan cihazların ücretsiz değiştirilebileceği bir destek programı başlattı.

AirPods Pro sahipleri için ücretsiz değişim fırsatı

Apple Cuma günü, ses sorunları olan AirPods Pro modelleri için, etkilenen cihazların ücretsiz olarak değiştirilmesini sağlayan bir hizmet programı başlattı. Bu değişim programı, Ekim 2020'den önce üretilen sınırlı sayıda kulaklığı kapsıyor.

Apple, AirPods Pro cihazlarının "küçük bir yüzdesinin" cızırtı veya statik seslerin yanı sıra Aktif Gürültü Önleme arızalarına neden olan "ses sorunları" sergilediğini keşfettiğini söyledi.

Apple, sorunlu AirPods Pro kulaklıklarını ücretsiz değiştiriyor

Apple sitesinin destek sayfasında arızalı cihazların yaşattığı sorunlar şöyle belirtilmiş:

- Gürültülü ortamlarda, egzersiz yaparken veya telefonda konuşurken artan cızırtılı veya statik sesler

- Aktif Gürültü Engelleme (ANC) özelliğinin beklenen şekilde çalışmaması (sokak veya uçak gürültüsü gibi arka plan seslerinde artış), bas sesi kaybı 

Kulaklıklar için ilk ürün yazılımı güncellemesinin geçen yılın sonlarında piyasaya sürülmesinden bu yana, bazı kullanıcılar, ANC etkinleştirildiğinde patlama veya çatırtı sesleri olduğunu söyleyerek benzer sorunlardan şikayetçi oldu. Diğerleri uğultu seslerinden veya bozuk sesten şikayetçi.

Arızalı AirPods Pro cihazlarının ücretsiz değişimi

Sorun yaşayanlar, AirPods Pro birimlerini ücretsiz servis için Apple'a veya bir Apple Yetkili Servis Sağlayıcısına götürebilir. Kapsamlı bir incelemenin sonucunda bozuk olan kulaklıklarınız yenisi ile ücretsiz olarak değiştirilebilir.

Apple, programın ilk perakende satışından sonraki iki yıl boyunca etkilenen AirPods Pro'yu kapsadığını ve başka hiçbir AirPods modelinin ücretsiz değişim kapsamında olmadığını belirtiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.