Güncel

AirTies'tan İsviçre’de önemli adım

İsviçre’nin en büyük telekom operatörü Swisscom, IPTV hizmetlerinde kablosuz çözümler için AirTies’ın 2 ürününü seçti.

AirTies'tan İsviçre’de önemli adım

İsviçre’nin en büyük telekom operatörü Swisscom, IPTV hizmetlerinde kablosuz çözümler için AirTies’ın 2 ürününü seçti: 600 + 300 Mbps Dual-Band Concurrent Medya dağıtıcısı ve 600 Mbps Video aktarıcısı.

AirTies yurtdışı açılımında çok önemli bir adım daha attı. İsviçre’nin en büyük Telekom ve IPTV operatörü Swisscom, IPTV servislerine abonelerine kablosuz video servisleri sunmak için AirTies’ı seçti. İşbirliği kapsamında AirTies, Swisscom’a 2 farklı kablosuz çözüm sunacak.

1358507971_airtiesurunlogo.jpg

AirTies’ın Swisscom için özel olarak geliştirdiği WLAN Magic Box, 600+300 Mbps hıza sahip özel çipi ve çift bant desteği ile kablosuz video aktarımında benzersiz bir performans sağlıyor. 4x4 MIMO ve 802.11n standardı taşıyan ürün, performansıyla bu alanda bir ilk olma özelliği de taşıyor. 5GHz 600 Mbps hızında yüksek hızda kablosuz bağlantı sağlayan cihaz DLNA medya sunucusu da barındırıyor. 2.4GHz frekansı üzerinden 300 Mbps hızında eski teknolojili kablosuz cihazlarla da sorunsuz çalışıyor.

Swisscom, abonelerine yüzde 100 kablosuz kapsama alanı sağlamak için ise Air4641 erişim noktasını tercih etti. AirTies Mesh teknolojisi sayesinde erişim noktaları arasında otomatik optimizasyon sunan cihaz, böylece video aktarımı sırasında kayıp ve kesintilerin önüne geçiyor. Air4641 ile kurulan ağ sayesine bir çok TV’ye HD görüntü aktarımı aynı anda yapılabiliyor.

İşbirliğiyle ilgili bir açıklama yapan AirTies Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Çelebi, Swisscom’un hizmetlerini tamamlamak ve geliştirmek için WLAN Magic Box ve  Air4641 Video Bridge ürünlerini sunmaktan mutluluk duyduklarını belirterek şunları söyledi: “AirTies, ürün ve hizmetlerini inovatif yaklaşımlarla, yeni yöntemlerle geliştiriyor ve operatörlere katma değerli çözümler sunuyor. Bu yaklaşım AirTies’ın rekabette bir adım önde olmasını sağlıyor. Bu işbirliği aynı zamanda tam entegre kablosuz ev vizyonu için atılmış önemli bir adım”

Swisscom Digital Home Başkanı Andreas Martschitsch ise AirTies’ın girişimci iş modeli ile Swisscom müşterilerinin artan ihtiyaçlarını karşılayabilecek benzersiz ürünler geliştirmeye olanak sağladığını belirterek AirTies’ın çözümleri ile en iyi video izleme deneyimi için akıllı, uyarlanabilir kablosuz teknolojiler sunduğunu dile getirdi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.