Güncel

Ajans Press rekor büyüme sağladı!

Ajans Press, alanında birçok yeniliğe ve ilklere imza atarak 2012'ye de hızlı bir giriş yaptı.


59 yıllık tecrübesiyle Medya Takip Sektörünün lider şirketi Ajans Press, alanında birçok yeniliğe ve ilklere imza atarak 2012?ye de hızlı bir giriş yaptı.

Geçtiğimiz yıl Türkiye genelinde 81 ili kapsayacak şekilde şube ve temsilcilikler açan Ajans Press, Yerel ve Bölgesel medya takip oranını %77,4 artırarak sektöründe bir ilke daha imza attı.

2011?in ikinci yarısından itibaren Türkiye genelinde 81 ili kapsayan temsilcilikler açan Ajans Press, aynı zamanda Ulusal gazete ve dergi takip oranını % 19,3, Ulusal ve Yerel Televizyon takip oranını % 117,3 ve Haber siteleri takibini de % 700oranında artırmış oldu.

Twitter, Facebook, Friendfeed, Youtube gibi sosyal paylaşım ağlarında çıkan yazı ve görüşleri eşzamanlı takip ederek, Sosyal Medya Takibi'ni hayata geçiren Ajans Press, şirket ve markaların tüketici eğilimlerini takip ederek müşterilerine uygun stratejiler geliştirmelerine katkıda bulunuyor. Bununla birlikte,FIBEP'in Brüksel'de düzenlediği Sosyal Medya Semineri'nde Türkiye'yi Ajans Press temsil etti. Her ülkeden dev medya takip şirketlerinin temsilcilerinin bir araya gelerek gerçekleştirdikleri toplantıda, "Pazarlama İletişimi Komisyonuna" Ajans Press seçildi.

1327092914_665x300-copy.jpg

Medya takibinin öncü ve lider şirketi Ajans Press, AMEC (Uluslararası İletişim Ölçme ve Değerlendirme Birliği / The International Association for Measurement and Evaluation of Communication) üyeliğine imza atarak, dünyanın önde gelen medya takibi şirketlerinin arasına girdi.

Ajans Press, hizmet seviyesini genişleterek ve kalitesinden ödün vermeyerek, 5 milyon dolarlık yatırımın ilk dilimi olan 2,3 milyon dolarlık altyapı yatırımını gerçekleştirdi. Altyapısına eklediği yeni veri depolama üniteleri ile kapasitesini 2 PetaByte (PB) gücüne çıkaran Ajans Press kayıt ettiği verileri hiç silmemek üzere depoluyor.

59 yıl önce Türkiye'yi medya takip kavramıyla tanıştıran "Ajans Press Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Özkan" yaptığı yazılı basın açıklamasında "2011 yılı içerisinde gerçekleştirdiğimiz 81 il projesinde Ankara'yı İç Anadolu Bölge Müdürlüğü olarak yapılandırdık. Ankara'daki müşterilerimizi hızla artırarak Kamu kurumları ve seçkin firmaları Ajans Press kalitesiyle buluşturmaya devam ediyoruz. 2011 yılında takip ettiğimiz yayınları artırarak sektördeki liderliğimizi bir kez daha kanıtlamış olduk. Bu vesileyle ciroda %59,6 artırma başarısı göstererek, insanlara iş kapısı olabilecek bir yapılanma hedefiyle, geçen yıl % 57,8 oranında gerçekleştirdiğimiz istihdam büyümesini 2012 yılında devam ettirmeyi amaçlıyoruz" dedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.