Akaryakıt fiyatlarında dev indirim beklentisi! - Page 1

Brent petrol fiyatları ve dolar kurundaki çalkalanmalar devam ettikçe akaryakıt fiyatlarında da oynamalar aynı şekilde devam ediyor. Şimdi ise akaryakıt fiyatlarında bir son dakika gelişmesi yaşandı.

Akaryakıt fiyatlarında dev indirim beklentisi! - Page 2

Sektörden gelen bilgilere göre akaryakıtta yeni indirim beklentisi oluştu. Bunun sebebinin ise brent petrol fiyatlarının 90 doların altına gerilemiş olması. 87 doları gören brent petrol, son 9 ayın en düşük seviyesine indi.

Akaryakıt fiyatlarında dev indirim beklentisi! - Page 3

Bir süredir araç sahiplerini zora sokan akaryakıt fiyatları mevcuttu. Bu kapsamda sürekli zam alan fiyatlar şimdi nihayet bazı indirimler gördü. Global piyasalarda sürekli olan değişen fiyatlandırmalar akaryakıtı direkt olarak etkiliyor.

Akaryakıt fiyatlarında dev indirim beklentisi! - Page 4

Zam sonrası 26 lirayı bulan motorine bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere indirim geldi. Yapılan indirim ile birlikte İstanbul, İzmir ve Ankara'da motorinin litre fiyatı 25 liranın altına düştü. Brent petrolün varil fiyatında bugün de süren düşüş ile birlikte 88 dolar bandına seyir etmesi yeni indirim beklentisi oluştu.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.