Güncel

Akaryakıt zamları tepki topluyor! Twitter'da tepkiler büyüyor

Akaryakıta gelen zamlara tepki çığ gibi büyümeye başladı. Akaryakıt fiyatlarındaki artış hakkında Twitter'da tepkiler büyümeye devam ediyor.

Akaryakıt zamları tepki topluyor! Twitter'da tepkiler büyüyor

Ülkemizde son zamanlarda en çok konuşulan konulardan biri mevcut akaryakıt fiyatları. Artan enflasyon ve dolar kurundaki artışlar nedeniyle akaryakıta neredeyse her gün zam geliyor. Bugün Twitter'da paylaşılan bir görselle birlikte akaryakıt zamlarına gelen tepkiler büyümeye başladı.

Görsele göre tam bir yıl önce Haziran ayında 3.95 olan gaz şimdi 11.62 seviyesinde. Akaryakıta gelen zamlar yüzünden araç sahipleri zor zamanlar geçiriyor. Fiyatlara tepkiler ise büyümeye başladı.

Akaryakıt zamları tepki topluyor! Twitter'da tepkiler büyüyor

Koronavirüs ile başlayan global krizler kendini göstermeye devam ediyor. Gıda fiyatlarından tuttun her şeyde ciddi bir artış söz konusu. Motorine gelen son zamlarla birlikte tepkiler de büyümeye başladı. Motorine zam geldiğinde bu diğer her şeye yansıyor. En son gelen 2 TL üzerindeki zamlarla durum daha da kötüye gitmeye başladı.

Rusya Ukrayna savaşının da patlak vermesiyle brent petrol fiyatlarında artış gözlemlendi. Bu da direkt olarak hayat pahalılığı şeklinde karşımıza çıkıyor. Bugün Twitter'da hashtaglerde akaryakıt fiyatlarına yapılan zamlar yer alıyordu. #akaryakıtzammı hashtagi altında tepkilerini dile getiren vatandaşlar hayat pahalılığından şikayet edip fiyatların artışına dikkat çekti. Ancak global anlamda yaşanan enflasyon ve maliyetlerde artış gibi sebepler nedeniyle durumun nereye varacağını kestirmek imkansız. 

Yorumlar
Misafir
Sorun bizim parada kıymeti kalmadı paramızın dolar düşsün bakalım hepsi düşüyormu düşmüyormu dolar yükseldikçe her şey yükseliyor
Cevapla
İsimsiz hsyro
Brent petrolün Allah belasını enkısa zamanda verir hemde tepeden inme millete kan gusturuyo
Cevapla
C.Türk
Amerika Rusya'ya Ambargo koydurduğu sürece Petrol Fiyatları fırlayacak..AB Ülkeleride Amerika'ya uyup Rusya'ya Ambargo uyguluyor Petrol Fiyatları yükseliyor...böyle giderse Petrolün Varili 150 Doları bulacak,yani Amerika, Avrupa bindiği dalı kesiyor....Çare; bir an önce Elektrikli Araçlara dönmek..Çünkü Türkiye'nin Enerji ihtiyacının %25,ini karşılayacak Ak kuyu ile Nükleer Santrallerini yapmaya başlayan Türkiye Petrolde Dışarıya bağımlılıktan kurtulacak.
Cevapla
Hakan
Şimdi herkes takkasini çıkarsın kelini görsün. İnsanı fakirlestiren bilgisizliği sır. O kadar bilgisiz bir toplumuz ki çoğunlukla Google la 1 ons altın 35 dolar yazın ekonomi tarihine oradan başlayın Arap İsrail 6 günlük savaşı yaz Google la Wikipedia dan takip edip pazillari birleştirmeye başlayın.
Cevapla
Tyu
Sanki biz uzayda yaşıyoruz neyin itirazı bu itiraz edecekseniz çocuk katili ABD ye itiraz edin niye ukraynayi yem etti neden Rusya'ya ambargo uyguladı neden tüm petrol rafinelerini yavaslatti
Cevapla
Yvr
Yuhhhhhhh artık yuhhh !
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.