Güncel

Akaryakıta bir zam daha geliyor! Fiyatlar yeniden değişti

Brent petrol yeniden 100 doların üzerine yükseldi. 23 Ağustos Salı günü benzin fiyatlarına yapılan artışın ardından bu gece yarısından itibaren motorinin litresine de 95 kuruş zam yapılacak.

Akaryakıta bir zam daha geliyor! Fiyatlar yeniden değişti

Bu hafta başında yüzde 4’e yakın değer kaybeden brent petrol, Suudi Arabistan Enerji Bakanı Prens Abdülaziz bin Selman'ın petrol üretiminin düşürülebileceğine yönelik açıklamasının ardından yeniden yükselişe geçerek 100 doların üzerine yükseldi.

9 ayda yüzde 130 zam!

2022 başından itibaren yüzde 130 zamlanan akaryakıtta sular haziran ayında bir miktar durulmuştu. Ancak dolar/TL kuru ve brent petroldeki yükseliş benzin ve motorin zamlarını yeniden tetikledi. Benzine dün yapılan zammın ardından motorinin litre fiyatına da zam gelecek.

Yeniden zam geliyor

Geçtiğimiz hafta 77 kuruş ve 1 lira 7 kuruşluk zam yapılan motorinin litre fiyatının bu gece yarısından itibaren 95 kuruş daha artacağı öğrenildi. Dün 80 kuruş zam gelen benzinde ise değişiklik beklenmiyor.

Motorinin fiyatı ne kadar olacak?

Son zamlarla halihazırda 25 liranın üzerine çıkan motorinin litre fiyatı yeni artışla beraber İstanbul’da 25,98 lira, Ankara’da 26,07 lira ve İzmir’de ise 26,08 liraya yükselecek.

Güncel akaryakıt fiyatları;

İstanbul;
Benzin: 21,14
Motorin: 25,03

Ankara;
Benzin: 21,25
Motorin: 25,12

Yorumlar
Bahadir
Trafik kuralları kanla yazılmıştır
Cevapla
Bahadir
Trafikte ki araç sayısı otomobil in yaşıyla ilgili olmalı yani yedi yaşından büyük otomobiller trafikte olmamalı.
Cevapla
MUSTAFA
Ortalama bir aracın motor ömrü 500000 km bu da ortalama 25 yıl demek yıllık 20000 km yapanlar için 25-30 yıldan sonra araçlar tedavülden kalkmalı. ama o zaman da esnaf için işler değişecek iki ucu açık bir durum maalesef
MUSTAFA
Yok canım senin paran var diye herkesin parası var sanıyorsun herhalde
Bahadir
Trafikte ki araç sayısı arttıkça petrol ürünlerine sürekli zam gelir
Cevapla
Vatandaş
Düştüğünde çok indirim yaptınızda. şimdi 4 dolar yükseldi diye hemen zammı yapıştırın. Yatacak yeriniz yok.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.