Güncel

Akaryakıta üç gün üst üste zam! Bugün ve cumartesi de zam geliyor

Akaryakıt fiyatlarında dur durmak bilmeyen bir zam furyası başladı. Bu akşam ve cumartesi de zam geliyor. İşte tüm detaylar.

Akaryakıta üç gün üst üste zam! Bugün ve cumartesi de zam geliyor

Benzin ve motorine iki yeni zam daha geliyor. Bu akşam ve cumartesi olmak üzere akaryakıta tekrar zam geliyor. Sektörden gelen bilgilere göre, benzine 69, motorine de 84 kuruş zam geliyor. Rusya-Ukrayna savaşının ardından küresel piyasalarda akaryakıt fiyatları kontrolden çıkmış durumda.

Zam haberini duyuran bir diğer isim de Oğuz Demir oldu. Demir, Bugün de 69 kuruş birinin litresine 84 kuruş diğerinin litresine... Ben de bırakıyorum an itibariyle günlük takip etmeyi.. Hepimiz için işkenceye döndü.." ifadelerini kullandı.

Akaryakıta üç gün üst üste zam! Bugün ve cumartesi de zam geliyor

Dün gece benzine 53 kuruş, motorine 1 lira 33 kuruş zam gelmişti. Bu akşam da bu zamlar eklenecek. Ancak bununla da kalmıyor. Ayrıca cumartesi günü de zam gelmesi bekleniyor. Cumartesi günü benzine 117 kuruş, motorine ise 129 kuruş zam gelmesi bekleniyor.

Zam sonrası litre fiyatı benzinde yaklaşık olarak İstanbul'da 16,55 TL'den 17,43 TL'ye, Ankara'da 16,65 TL'den 17,53 TL'ye, İzmir'de 16,67 TL'den 17,55 TL'ye yükseldi. Litre fiyatı motorinde ise İstanbul'da 16,05 TL'den 17,56 TL'ye, Ankara'da ve İzmir'de 16,16 TL'den 17,67 TL'ye yükselmiş durumda.

Yorumlar
Mk-ultra
Akaryakıt ve dolar aynı seviyede artması lazım. Yakıtın değeri eşittir doların değeri. Ancak kur korumalı bir sistem var. Marttan sonra belli olur. Bir litre yakın neredeyse 20 TL oldu. Yani kur korumalı sistem olmasaydı dolar bugün 20 TL olacaktı.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.