Ayrıca her iki modelin de plugin desteği mevcut. Bu sayede cihaza farklı özellikler eklenebiliyor. Mesela saatinizi kullanarak telefonunuzun kamerasını kullanmak gibi.
Her 2 model de birçok inceleme sitesi tarafından ne yazık ki fazla olumlu yorum alamadı. Teorikte saatinizin telefonunuzdaki uyarıları titreşim ile size gösterebilmesi çok güzel bir fikir gibi görünürken pratikte gerek yazılımsal hatalar, gerek bluetooth menzili ve gerekse pil ömrü beklenileni ne yazık ki veremedi. Ayrıca cihazların plugin desteği olmasına rağmen yaygınlaşamadığı için Google Play mağazasında az sayıda plugin mevcut ve bu pluginlerin yarısından fazlası da düzgün çalışmıyor ne yazık ki.

Fossil Metawatch :
Palm OS işletim sistemli ilk saati yıllar önce piyasaya sunan Fossil, Metawatch ile ikinci kez akıllı saat fikrini uygulamaya çalıştı. Bağlantı problemleri ve yazılım sorunları Metawatch'ın da yüksek satış rakamlarına ulaşamamasının en büyük nedeni oldu. Metawatch Strada olarak yeni bir proje ise Kickstarter sitesinde bağış topluyor.

Pebble Watch:
Kickstarter'da proje olarak başlayan Pebble akıllı saat projesi yeterli bağışı kısa sürede topladı ve bağışçılarına yakın zaman önce dağıtılmaya başlandı. E-ink ekran kullanılan saat Sony liveview ile benzer fonksiyonları destekliyor. Ekran olarak E-ink kullanılması sebebi ile Sony Liveview'in 2-3 günlük pil ömrünün aksine 2 haftaya kadar pil ömrü sunabiliyor.
Teknoloji siteleri tarafından yapılan ilk incelemerinde başarılı bulunan Pebble Watch şimdilik rakipleri gibi bağlantı problemlerine sahip.

Cookoo Watch:
Standart bir analog saat üzerine yerleştirilmiş ikonlardan oluşan Cookoo akıllı saat, diğer rakipleri ile aynı görevi grafik bir ekran içermediği için üzerinde bulunan mesaj, çağrı, facebook ve twitter ikonları ile bildiriyor. Rakipleri arayan kişinin bilgileri, mesajın içeriği gibi bilgileri gösterebilirken Cookoo Watch bunları ne yazık ki yapamıyor. Fakat iş dizayna geldiğinde rakiplerine oranla tasarım olarak günlük hayatta çok daha kullanışlı olacağını söyleyebilirim. Tabii ki telefon ile bağlantı problemleri yine Cookoo Watch'da da yaşanıyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.