Güncel

Akıllı telefon almak isteyenlere müjde!

Akıllı telefon almak isteyenler için taksitli satış geri mi geliyor?

Akıllı telefon almak isteyenlere müjde!

Bildiğiniz gibi bazı teknoloji ürünlerine taksit yasağı getirilmiş ve kredi kartı ile taksitli alışveriş kısıtlanmıştı. Bu durum en çok akıllı telefon alıcılarını etkilemiş ve peşin para vererek alamayacakları telefonları taksitle alma imkanları da ortadan kalkmıştı.

1 Şubat 'ta yürürlüğe giren ve cepte taksitli satışı sonlandıran düzenleme de değişiklik yapılması planlanıyor. Cep telefonu satışlarını önemli ölçüde düşüren bu düzenlemenin değişmesi için Telekomünikasyon sektörünün temsilcileri harekete geçmişti. Sektör temsilcileri,  Babacan ve BDDK temsilcileri ile taksitin gelire göre düzenleneceği bir sistem üzerinde çalışıldığını söyledi. Sektör temsilcileri konuyla ilgili olarak, 'Taksit sınırlandırması akıllı telefon satış hızını olumsuz yönde etkiliyor. Yolcu beraberinde getirilen telefonların sayısı bu dönemde hızla arttı. Bu durumda hem devletin kasası hem de satmadığı telefonun bakımını üstlenen ve avukat masrafı artan distribütörler zarar görüyor' dedi.

Bu çalışmalar neticesinde taksit sınırlandırılması kaldırılabilir.

1410031781_telefon.jpg

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.