Güncel

Akıllı telefonum olmadan asla!

Kablosuz internet ve mobil iletişimin popülerliği arttıkça akıllı telefonlarımız olmadan sokağa çıkamaz olduk

Akıllı telefonum olmadan asla!

Güvenli içerik yönetim çözümleri alanındaki lider şirket Kaspersky Lab için O+K Research tarafından yapılan araştırma da kullanıcıların artık, taşınabilir cihazlarını masaüstü bilgisayarların yerine koymaya başladıklarını gösteriyor.

O+K Research’in çalışmasına göre, iPhone sahiplerinin %17’sinin, BlackBerry kullanıcılarının %7’sinin ve diğer akıllı telefon sahiplerinin %48’inin, bilgisayarın bulunmadığı tatil ortamlarında bile akıllı telefonları aracılığıyla ofisten ve iş rutininden kopamadığını açığa çıkarıyor.

%25 oranında ciddi miktarda kullanıcı kitlesi ise, eğer ellerinde bir bilgisayar yoksa, akılı telefonlarını kullanmaktan memnun. Tablet bilgisayar modası, akıllı telefonlara kıyasla bu trendi biraz daha geriden takip ediyor. Örneğin, ankete katılanların sadece %15’i tatilinde Apple iPad kullanıyor. Kullanıcıların sadece %8’i, tatilini tüm mobil iletişim cihazlarından kopuk geçirmeyi tercih ediyor.

EN ÇOK E-POSTALARIMIZI TAKİP EDİYORUZ

Araştırma kullanıcıların tatil ortamında akıllı cihazlarını ne amaçla kullandıklarına dair de önemli ipuçları sunuyor. Buna göre tatillerdeki mobil cihazlar, çoğunlukla e-posta iletişimi için kullanılıyor. Tablet bilgisayar kullanıcılarının %62’si ve akıllı telefon kullanıcılarının %54’ü, en çok e-maillerine bakmak için akıllı cihazlarına başvurduklarını belirtiyor. Ardından sırasıyla %59 ve %54 oranlarla Facebook ve Twitter gibi sosyal ağ sitelerinin kullanımı geliyor. Katılımcıların%47’si ise, mobil cihazlarını anlık mesajlaşma için kullanıyor.

1351203172_2.jpg

Araştırma, kullanıcıların tablet ve akıllı cihaz kullanım farklılıklarını da ortaya koyuyor. Mesela tablet kullanıcılarının %58’i cihazlarını video izlemek için kullanıyor. Kullanıcılar, tahmin edileceği üzere küçük akıllı telefon ekranları görüntüleme için daha az çekici buluyor; bu nedenle bu tür cihaz kullanıcılarının sadece %30’u çevrimiçi gösterimleri takip ediyor.

Mobil cihaz sahiplerinin %41’i, aralarında çeşitli internet radyolarının da bulunduğu kanallarda, düzenli olarak çevrimiçi müzik dinliyor. Tablet kullanıcılarının %20’si ve akıllı telefon kullanıcılarının %12’si ise internete fotoğraf yolluyor ve görüntülüyor.
Yorumlar
Seda
Mobil e-posta mükemmel bir devrim gerçekten
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.