Güncel

Aksa’nın jeneratörleri Turkcell’li oldu

Jeneratörler M2M ile takip edilecek!


Turkcell, jeneratör alanında sektörünün lider firması Aksa Jeneratör Kiralama’yla işbirliği yaptı. Yapılan işbirliğiyle bundan böyle Aksa Jeneratör Kiralama’nın jeneratörleri Turkcell’in M2M teknolojisiyle uzaktan takip edilecek. Jeneratörlere yerleştirilecek M2M simkartları sayesinde, meydana gelebilecek her türlü arızayla aksaklık bilgisini anında merkezi sisteme iletilecek ve olası sorunlar en kısa sürede çözülerek kesintisiz hizmet sağlanacak. 

İşbirliği kapsamında jeneratörlerin takibinde kullanılacak M2M hat sayısı ilk etapta 350 olacak. Kısa zamanda 2.000’e ulaşması beklenen hat sayısıyla birlikte Aksa Jeneratör Kiralama’nın sahada bulunan jeneratörlerinin tamamını uzaktan takip edilebilir hale gelecek.

Selen Kocabaş: Aksa Jeneratör Kiralama’yla yaptığımız işbirliği M2M teknolojisinin geldiği son noktayı göstermek açısından güzel bir örnek teşkil ediyor.

1394527663_selen-kocabas-ve-murat-donmez.jpg

Yapılan işbirliğini değerlendiren Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş şunları söyledi:

Her zaman ilklere imza atan lider teknoloji ve iletişim şirketi olarak, Türkiye’nin ilk makineler arası iletişim platformu ‘Turkcell M2M Platformu’nu hayata geçirdik. Bu platform sayesinde birlikte çalıştığımız şirketlere ve kamuya tasarrufu artıran, çevre sağlığına pozitif etkilive hem fiziki güvenliği hem de yaşam kalitesini yükselten M2M çözümleri sunuyoruz. Enerji gibi günümüz dünyasının vazgeçilmez yaşam kaynaklarından biri olan bir konuda sektöründe lider Aksa’nın, Turkcell M2M platformu çözümlerini tercih etmesinden son derece mutluyuz.

Enerjinin kesintisiz ve aksamadan iletilmesi noktasında sektöründe bir numara olan Aksa’yla, yaptığımız bu işbirliği M2M teknolojisinin son geldiği noktayı göstermek açısından da çok güzel bir örnek teşkil ediyor. Sahadaki jeneratörlerini anında takip ederek uzaktan yönetebilecek Aksa Jeneratör Kiralama, hizmet verdiği müşterilerine satış sonrası daha güçlü bir hizmet sunarak, risksiz enerji desteği verebilecek.”

Turkcell M2M teknolojileriyle iş gücünde ve maliyetlerimizde tasarruf sağlıyoruz

Aksa Jeneratör Kiralama Genel Müdürü Murat Dönmez ise “Turkcell M2M teknolojileri ile jeneratörlerimizi uzaktan yöneterek arıza ve kontrol işlemleri için sahaya yüzde 40 daha az personel göndereceğiz ve böylece sahaya giden personelimizle ilgili maliyetlerimizde yılda yüzde 50’ye varan tasarruf sağlamayı öngörüyoruz. Bu teknoloji sayesinde Aksa Jeneratör Kiralama’dan kiralama hizmeti alan kullanıcılarımız, maliyeti düşük, hızlı, kaliteli, jeneratör işletim ve takip problemleri olmaksızın konforlu hizmet ve risksiz enerji desteği alacaklar. Aksa olarak yıllık üretimimiz 40 bin adet seviyesinde. Önümüzdeki dönemde Turkcell ile olan işbirliğimizi üretim aşamasına da taşıyarak ‘akıllı jeneratör’ üretimine geçmeyi planlıyoruz.” dedi.

Turkcell ile Aksa Jeneratör Kiralama arasında M2M’in yanı sıra data, ses hattı ve araç takip hizmeti konularında işbirliği bulunuyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.