Güncel

Aksiyon filmi çekmek artık yasak!

Paris'te dış mekanda aksiyon sahneli filmler çekilemeyecek.


Birçok unutulmaz filmin takip ve aksiyon sahnelerine ev sahipliği yapan Paris'te, aksiyon sahnelerinin çekimi yasaklandı. Yasağa gösterilen gerekçe ise oldukça ilginç.

Paris'te geçen ay düzenlenen ve 20 kişinin ölümüyle sonuçlanan saldırılar yetkilileri çok korkutmuş olacak ki yasağa gerekçe olarak takiplerin gerçek sanılabileceği kaygısıyla böyle bir yasak karar aldıklarını söylüyor.

Associated Press haber ajansına konuşan polis yetkilisi Sylvie Barnaud, "Üniformalı aktörlerin teröristlere hedef olabileceği için bu tür aksiyon sahneleri sorunlu. Aktörler, bu son derece hassas dönemde halkın da kafasını karıştırabilir" dedi. Paris'te geçen ayki saldırılardan bu yana durum gerginliğini koruyor. (Kimbilir belki o saldırıda bir aksiyon filmi sahnesi olabilir)

1423234154_img20150206164516.jpg

Öte yandan Fransa'nın başkenti Paris'in, film yönetmenlerinin tercih ettiği yerler arasında yer arasında bulunduğunu belirtelim. Bu filmlere örnek vermek gerekirse şöyle sıralayabiliriz.

1423234143_img20150206164423.jpg

●Ünlü yönetmen Luc Besson'un 2014 yapımı "Lucy"filmi. Başrolünü Scarlett Johannson'un oynadığı Lucy'de, Louvre müzesinin yanıbaşında çekilen bir takip sahnesi yer alıyor.

● Başröllerini Tom Hanks'in oynadığı Da Vinci Şifresi de kısmen Paris'te geçiyor.

●Türkiye'de "Yarının Sınırında" adıyla gösterilen Edge of Tomorrow filmide bunlardan biri.

Bugün olsa, terör kaygısıyla yasağa takılabilecek olan filmler arasında, başrollerini Da Vinci Şifresi, Ronin, Yarının Sınırında ve Geçmişi Olmayan Adam filmleri de bulunuyor. Steven Spielberg bile gelse artık sokaklarda kovalamaca ve çatışma sahneleri çekemeyecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.