Aksiyon Filmlerinde Mutlaka Yer Alan 10 Klişe - Page 1

Kabul edelim: patlamalar harikadır. Fakat küçük bir patlayıcı bile koca apartmanı havaya uçuruyorsa bu işte bir iş var. Buna başka bir örnek ise arabalar. Aksiyon filmlerine göre arabalar kartondan yapılmış gibidir ve herhangi bir çarpışmada havaya uçarlar.

Aksiyon Filmlerinde Mutlaka Yer Alan 10 Klişe - Page 2

Evet yine patlamalar... Bu maddedeki çelişki de şöyle: izlediğimiz filmlerde patlamada kötü adamlar geriye doğru uçar, duvarlar parçalanır fakat ana karakterlerimiz patlamadan basitçe yürüyüp gidebilirler. Hiçbir darbe almazlar veya kulaklarına zarar gelmez. Çünkü bu sahneler çok havalı!

Aksiyon Filmlerinde Mutlaka Yer Alan 10 Klişe - Page 3

Başrol karakterimizin kazanmak veya hayatta kalmak için bir amacı olmak zorunda. O da ne mi? Uğruna yaşayacak bir şey. Bu şey ailesi, sevgilisi veya arkadaşları olabilir.

Aksiyon Filmlerinde Mutlaka Yer Alan 10 Klişe - Page 4

Kahramanımız yaralandığı zaman, yara ne kadar büyük olursa olsun, onlara sadece küçük bir yaradır. Bu kahramanımızın ne kadar dayanıklı ve havalı olduğunu gösterir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.