Albert Einstein hakkında bilmeniz gereken 10 ilginç gerçek - Page 1

1. Einstein doğduğunda kafası kocaman ve şişman bir bebekti.
Doğumundan sonra birkaçhafta yapılan kontroller ile normal bir bebek olduğu ailesine bildirilmişti. Einsten'in çocukluğu diğer çocuklara göre biraz daha yavaş başlamıştı.

Albert Einstein hakkında bilmeniz gereken 10 ilginç gerçek - Page 2

2. Einstein, çocukluğunda çok zor konuşmuştu.
Konuşmaya başladığında da çok yavaş konuşuyordu. Einstein 9 yaşına gelene kadar da bu böyle sürdü. Ailesi onun gerizekalı olduğunu düşünüyordu. Aslında bizim de bildiğimiz gibi böyle bir durum yoktu.

Albert Einstein hakkında bilmeniz gereken 10 ilginç gerçek - Page 3

3. Einstein bir pusuladan ilham almıştı.
Einstein’ın bilime ilgili babasının ona yatağında hasta yatarken gösterdiği pusula ile başlamıştı. Pusula, Einstein’in çok ilgisini çekmişti. Einstein, pusulayı defalarca etrafında döndürmesine rağmen içindeki ok aynı noktayı gösterince, uzayda güçlerin olduğunu ve pusulaya etki ettiklerini düşünmüştü.

Albert Einstein hakkında bilmeniz gereken 10 ilginç gerçek - Page 4

4. Einstein Üniversiteye giriş sınavını başaramamıştı.
17 yaşında iken, İsveç Federal Polytechnic okulunun sınavlarına girmişti. Giriş sınavında matematik ve bilim bölümünü geçti. Fakat tarih, yabancı dil,ve coğrafyadan kaldı. Einstein bunun üzerine ticaret okuluna gitti. Bir yıl sonra sınavlara tekrar girerek İsveç Federal Polytechnic okuluna girmeyi başardı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.