Güncel

Alibaba Bekarlar Günü'nde rekor kırdı

Çinli e-ticaret devi Alibaba, dünya Bekarlar Günü'nde satış rekoru kırdı.

Alibaba Bekarlar Günü'nde rekor kırdı

Her yıl 11 Kasım'da düzenlenen Bekarlar Günü'nde satış rekoru kıran Alibaba, bu yıl da benzer bir rekora imza attı. Şirket, satışların başlamasından sonraki 85 saniye içinde 1 milyar dolarlık satış yaparken, 24 saatlik alışveriş festivalinin ilk saatinde 10 milyar dolardan biraz daha az bir ciro elde etti.

Alibaba Bekarlar Günü'nde rekor kırdı

Toplamda Bekarlar Günü'nde 30.8 milyar dolarlık ciro elde eden şirket, tüm bu rakamlara rağmen önceki yıllara göre büyüme hızında yavaşlama yaşadı. Yani Bekarlar Günü eskisi kadar büyük oranda ilgi görmemeye başladı. Ortaya çıkan rakamlar da bu büyümenin azaldığını gösteriyor.

Bekarlar günü nedir?


Alibaba, Bekarlar Günü'nü, Sevgililer Günü'nün anti tezi olarak icat etti. Şu anda dünyanın en büyük internetten satış festivali ve geçen yılki etkinlik, Batı'daki benzerleri Kara Cuma ve Siber Pazartesi'nin toplamından daha fazla ciro yaptı.

Festivalde Xaomi, Apple ve Dyson gibi teknoloji devlerinin de aralarında bulunduğu 180 binden fazla markanın ürünleri yer alıyor Geçen yıl Alibaba etkinliği Batı pazarına da sunmuş ve AliExpress uygulamasının ABD ve İngiltere'deki indirilme oranları zirve yapmıştı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.