Güncel

Alibaba'nın kurucusu Jack Ma kayıp! Öldü mü kaldı mı belli değil!

Alibaba'nın kurucusu olan Jack Ma ortadan kayboldu. Jack Ma'dan geçtiğimiz yılın Ekim ayından beri haber alınamıyor. Öldü mü kaldı mı belli değil..

Alibaba'nın kurucusu Jack Ma kayıp! Öldü mü kaldı mı belli değil!

Çin'in en büyük alışveriş zincirlerinden olan Alibaba, bugün ilginç bir haber ile gündeme geldi. Alibaba'nın kurucusu olan Jack Ma yaklaşık 2 aydır ortalıklarda görünmüyor. Sert çıkışları ile bilinen Jack Ma'dan geçtiğimiz yılın Ekim ayından beri haber alınamıyor.

Jack Ma son olarak Çin hükümetine karşı sert bir çıkış yapmıştı. Çin'i bilirsiniz. İşler oralarda farklı işliyor. Jack Ma'nın hükümete karşı olan sert çıkışından sonra kaybolması pek hayra alamet değil.

Son olarak 24 Ekim 2020 tarihinde ortaya çıkan Jack Ma, o günden bugüne tam 12 milyar dolar kaybetti. Gelirinden bu denli kayıp yaşayan Jack Ma'nın bu tutara rağmen konuşmaması veya hamle yapmaması, Alibaba'nın kurucusunun ölmüş olabileceği iddialarının ortaya çıkmasına neden oldu.

Jack Ma olayında ne yaşandı?

Alibaba'nın kurucusu Jack Ma'nın 24 Ekim'deki yaptığı açıklamada Ant Group'ın halka arz olacağı dile getirilmişti. Ant Group, 37 milyar dolarlık değeri ile Şanghay Borsası'na giriş yapacaktı. Ancak Jack Ma'nın Çin hükümetini bu konuşmada eleştirmesinin ardından, yetkililer hareket geçmiş ve halka arz işlemi için verdikleri tüm yetkileri geri çekmişti.

Jack Ma

Ek bilgi olarak; Çin hükümeti ilginç bir şekilde kendi firmaları olan, JD.com, Xiaomi, Alibaba, Tencent ve Meituan'a geçtiğimiz ay savaş açtığını resmen açıklamıştı. Bu firmaları denetlemek isteyen ve rekabeti sağlamak isteyen Çin hükümeti, kendi firmalarının maalesef ki değer kaybetmesine neden olmuştu. Henüz 22 sayfalık taslak halinde olan bu yasanın onaylanmadığını belirtelim.

Jack Ma'ya dönecek olursak, Alibaba'nın kurucusundan hala ses soluk çıkmıyor. Muhtemelen bu haberlerin ortaya çıkmasının ardından kısa süre içerisinde Alibaba cephesinden bir açıklama gelecektir.

Yorumlar
Adamın Biri
Kargodadır.mng kargodaysa kaybolmuştur adam
Cevapla
More Money
Alibaba ismi güzel duruyor
Cevapla
💎G@kko💎
Hoş bi emmiye benzi Allah vere başına bişe gelmemiş ola
Cevapla
gakkoş
Allahan gurban gırall
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.