Güncel

Alimler'den daha Alim Google!

Google'a Diyanet'te şaşırdı!

Alimler'den daha Alim Google!

Sanal dünyanın hayatımıza ne kadar çok girdiğinin bir kanıtı da Diyanet İşleri başkanından geldi. Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez yaptığı açıklamada "Artık bir Google çıktı. Bütün âlimlerden daha âlim görünüyor. Ne sorsan Diyanet'ten daha fazla cevap veriyor. Bu yüzden insanlara bilgi yüklemek yetmiyor, o bilginin niteliği önemli" dedi.

İlim Kültür Sağlık Eğitim Çevre ve Sosyal Yardım Vakfı'nın yaptırdığı 'Bayrampaşa İslami İlimler Akademi Yurdu'nun açılışına katılan Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, açılışta yaptığı konuşmasında "Bilgi, ilim denildiğinde elbette birinci özelliği ilim niteliği olmalıdır. Yoksa bilgisayarlar bizden daha âlim. Şimdi artık bir Google çıktı. Bütün âlimlerden daha âlim görünüyor. Ne sorsan Diyanet'ten daha fazla cevap veriyor size. Bu yüzden insanlara bilgi yüklemek yetmiyor. O bilginin niteliği önemli. Dinin bir ahlaka ve sorumluluğa dönüşmesi yeterli. O bilginin yaratıcısının rızasına götürmesi önemli ve o bilginin önümüzü aydınlatması önemli" dedi.

1358971266_125035.jpg

Mehmet Görmez, din bilgisinin sadece din için olmadığını söyledi ve şu şekilde devam etti:

"Bu topraklarda din bilgisi, dünyayı tanımakta da önemli. Din Kültürü dersi sürekli tartışılıyor. Hâlbuki kavramsal anlamda din bilgisi olmayan bu kültür, türkülerini, şarkılarını bile anlamaz. Çünkü onların içerisindeki kültürler ve kavramlar da bu medeniyete ait kavramlardır. Onun için din bilgisi son derece önemlidir. Dünyamızı, tarihimizi anlamak için, geleceğimizi anlamak için de aynı şekilde önemlidir."

Yorumlar
yusuf
Arkadaşa aynen katılıyorum ben de
Cevapla
ahmedarif
arkadaşa aynen katılıyorum...
Cevapla
internet
Kadılar, müftüler cümle geldiler, Kitapların bir araya kodular, Sen bu ilmi kimden aldın dediler, Bir kâmil mürşide varmasan olmaz.” Yunus Emre Hz. Alimler cok kiymetlidir Alimler benim varislerimdir diyor PEYGAMBER EFENDİMİZ S.A.V tabiki nefsi ve hevasindan konusan degil Kurana ve Sunnete gercek manada uyan yasiyan alimdir herkezden din ogrenilmez itikadi cok onemli ehli sunnet vel cemaat olmali internette dini site cok ama onemli olan okudugun veya dinledigin hocanin itikadi duzgunmu ona dikkat etmek lazim onun icin azda olsa sapil firkalari bilmek lazim dua ile
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.