Güncel

Almanya'da benzinli ve dizel otomobillerin üretimi yasaklanıyor!

Otomotiv sektörünün en büyük temsilcilerinden Almanya karbondioksite karşı ilk resmi darbeyi otomotiv sanayisine vurdu.


Bütün ülkede kirli havaya karşı önlemler almaya çalışan hükümet artık resmi olarak ve tam tarih vererek bir nevi elektrikli otomobillerin benzinlilerin yerine geçmesini istiyor. Hükümet 2030 yılına kadar bütün otomobillerin sıfır emisyon değerine sahip olması gerektiğini söylüyor. Yani bu elektrikli otomobillerin ülkede zorunlu olması anlamına geliyor.

1465988755_5284.jpg

Aslında ülke için bu sürpriz bir karar değil, çünkü Almanya'lı otomobil üreticilerinin bir çoğu zaten elektrikli otomobiller için çalışmalar yapıyor, 2030 yılına kadar ise yeni yeni teknolojiler başa geçecektir.Şimdiden BMW elektrikli otomobil üretme konusunda kolları sıvamaya başladı ve Volkswagen yeni elektrikli otomobil konseptleri sergilemeye başladı. Bu da otomobil algımızın artık kökten değişeceği anlamına geliyor bir nevi.

1465988783_01622594400.jpg

Şimdilik elektrikli otomobillerin sayısı diğerlerine nazaran çok az.Ülkede kayıtlı 34,5 milyon benzinli ve dizel araç varken sadece 155 bin kadar elektrikli ve hibrit araç var.
Ama hükümetin planları arasında aynı zamanda 2020 yılına kadar emisyon değerini %40 'a kadar düşürmek de var.

Almanya bu konuda oldukça kararlı, önümüzdeki yıllarda ise elektrikli araç teknolojilerine daha hangi yeni teknolojiler eklenir ya da diğer üreticiler de bu konuyla ilgili atağa geçer mi henüz bilmiyoruz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.