Güncel

Altın fiyatları yükselişe geçti! Gram 1000 TL'ye koşuyor

Altın fiyatlarında bir artış gerçekleşmeye başladı. Dolar kurundaki artış sürerken diğer yatırım araçlarında da bazı hareketlenmeler var. İşte detaylar.

Altın fiyatları yükselişe geçti! Gram 1000 TL'ye koşuyor

Geçtiğimiz dönemlerde hem dolar kuru hem de altın fiyatları ciddi anlamda artmıştı. Ardından Kur Korumalı TL Mevduat sisteminin açıklanmasıyla bu yükselişin önüne geçildi. Ancak Amerikan Merkez Bankası FED'in faiz kararını açıklamasıyla dolar kurunda tekrar yukarı yönlü hareket başladı. Hal böyle olunca da diğer yatırım araçları da bundan etkilenir hale geldi.

Kripto para camiasında ciddi değer ve güven kayıpları meydana geldi. Sabit coinlerin dahi 1 doların altına düşmesi kripto para camiasına olan güveni yerle bir etti. Şimdilerde ise altının gramında bir yükseliş söz konusu.

Altın fiyatları yükselişe geçti! Gram 1000 TL'ye koşuyor

Şu anda gram altın 940 TL civarında işlem görüyor. 1000 TL'ye doğru koşan altın yatırımcılar için önemli bir araç olabilir. Artan enflasyon ve Rusya Ukrayna savaşı gibi sebeplerle maliyetlerde ciddi bir yükseliş yaşanıyor. Bu da her yatırım aracını farklı etkiliyor diyebiliriz.

Maliyetlerin artması aynı zamanda akaryakıt fiyatlarını da olumsuz etkiliyor. Coinlerin değer kaybetmesi ve altının değer kazanması şu an global piyasada farklı hareketlenmelere sebep oluyor. Global piyasalarda yaşanan kafa karışıklığı yatırımcıların da işini zora sokuyor diyebiliriz. Artan enflasyon ve dış etkiler ile birlikte durumun gidişatını yakından takip edeceğiz. O nedenle bizi takip etmeyi unutmayın.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.