Güncel

Altın WhatsApp sizi aldatmasın!

WhatsApp Gold'u ünlüler kullanıyormuş!

Altın WhatsApp sizi aldatmasın!

Bildiğiniz gibi akıllı telefonlar özellikle bu dönemde çocuk yaşlı demeden herkesin elinde ve birçoğu bu telefonla internete giriyor. Dolandırıcılar insanlar ne tarafa yoğunlaşırsa ona göre yöntemlerle her yönden insanları kandırıp bir şeyler çalma peşinde. Bu yüzden de insanların en çok zaafı olan şeyleri tercih ederek çeşitli yollarla kandırmaya çalışıyorlar. Örneğin, yanlış kişilerin eline geçen banka bilgileri hesabınızın boşlatılmasına neden olabilir.

Dolandırıcılar sanal ortamda genelde kişileri mesaj yöntemiyle ve link yoluyla tuzaklarına çekerler. Bu yüzden her gelen mesaja itibar etmemeli ve her linke de tıklamamalıyız. Popüler mesajlaşma uygulamaları da iyi bir tuzak olabilir. Yeni gelen bir habere göre WhatsApp üzerinden Gold WhatsApp yükseltmesi için insanlara davetiye mesajı geldi.

1464191375_whatsapp-gold.jpg

Mesajda, Gold WhatsApp uygulamasının sızdırıldığı ve sadece ünlülerin kullandığı bu uygulamayı sizin de kullanabileceğiniz yazıyor. Bu aldatmacaya inanan kişiler bu linke tıkladığında gönderen kişinin tuzağına düşmeye başlıyor. Web sitesi muhtemelen telefonunuzdan kişisel bilgilerinizi çalacak veya yine aynı şekilde bilgisayarınızda zararlı yazılımlar kurarak kişisel bilgilerinizi çalmak için denemelerde bulunacak.

Eğer böyle bir mesaj alırsanız mesajın geldiği numarayı engelleerek mesajı silin ve bu tür mesajlara itibar etmeyin.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.