Amazon hibrit çalışma kararından vazgeçmiş olabilir

Teknoloji devi cuma günü yaptığı açıklamada, Amazon'un tasarımları hibrit çalışmaya uyacak şekilde yeniden değerlendirmek için ABD, Bellevue ve Nashville'deki altı yeni ofis binasının yapımını durdurduğunu söyledi.

Amazon hibrit çalışma kararından vazgeçmiş olabilir

Bir şirket sözcüsü, şirketin Bellevue'de 25.000 ve Nashville'de 5.000 yeni iş yaratma önerisini yineleyerek, inşaatın duraklaması ve gecikmesinin Amazon'un işe alım planlarını etkilemeyeceğini söyledi.

Amazon'daki Global Gayrimenkul ve Tesisler Başkan Yardımcısı John Schoettler, "Salgın insanların çalışma şeklini önemli ölçüde değiştirdi. Ofislerimiz uzun vadeli yatırımlar ve onları gelecekte çalışanlarımızın ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarladığımızdan emin olmak istiyoruz" dedi.

Amazon hibrit çalışma kararından vazgeçmiş olabilir

Ayrı bir gelişmede, Bloomberg’in haberine göre Facebook'un ana şirketi Meta Platforms ve Amazon'un New York City'deki ofis genişletme planları da geri çekilmiş durumda. Habere göre Meta, halihazırda bulunduğu Astor Place yakınlarındaki bir bina olan 770 Broadway'de ek 300.000 fit kare alanı şimdilik almamaya karar verdi ve Amazon, Hudson Yards'daki JPMorgan Chase'den kiralamayı planladığı alan miktarını azalttı.

Bir Meta sözcüsü Reuters'e verdiği demeçte, "Ofis kullanımı da dahil olmak üzere belirli bir anlaşmayı kabul etmememizin genellikle birkaç nedeni vardır. Son birkaç yıl, bağlantı kurma ve çalışma yöntemlerimiz konusunda yeni olanaklar getirdi."  dedi.        Sözcü ayrıca, "New York'a sıkı sıkıya bağlıyız ve önümüzdeki aylarda Farley'i açmayı dört gözle bekliyoruz" diyerek yeni alandan tamamı ile vazgeçilmediğini de vurgulamış oldu.

Amazon ise haber hakkında yorum yapmaktan kaçındı.