Güncel

Amazon rüşvetçi çalışanların peşinde!

Amazon, rüşvete karışmış olduğu iddia edilen çalışanlarını incelemeye aldığını açıkladı.

Amazon rüşvetçi çalışanların peşinde!

Amazon'un başı beladan kurtulmuyor desek yeridir. Çalışanlarını lavaboya bile göndermediği ortaya çıkan Amazon'un başı şimdi de rüşvetçi çalışanlar ile belada. Ürünlerin altına atılan sahte mesajlardan bile bahsetmek istemiyorum. E-ticaret devi şimdi de Çin'deki çalışanlarını incelemeye aldı yorumlardan dolayı.

Firma, rüşvete karışmış olduğu iddia edilen çalışanlarını incelemeye aldığını açıkladı. Raporlara göre bazı satıcılar, satış bilgilerine ve yorum yapanların e-posta adreslerine ulaşmak için Amazon çalışanlarına 80 dolar ile 2.000 dolar arasında ödemede bulunuyorlar.

Bu satıcıların bazı durumlarda olumsuz yorumları silmeyi ve engellenen hesapları tekrar açmayı talep ettiği söyleniyor. Amazon'dan bir yetkili Wall Street Journal'a; "Çalışanlarımızı yüksek bir etik standartta tutuyoruz.

Amazon rüşvetçi çalışanların peşinde!

Amazon rüşvetçi çalışanların peşinde! - Resim : 1

İlkelerimize aykırı olan herhangi bir kişi, iş sözleşmesinin feshi ve potansiyel hukuki ve cezai yaptırımlar dahil olmak üzere çeşitli disiplin cezalarıyla yüz yüze geliyor." açıklamasında bulundu.

Rüşvetçilik ile suçlanan çalışanlar, komisyoncular aracılığı ile işlerini hallediyorlarmış. Bu illegal işleyiş içinde WeChat uygulaması kullanılıyormuş. Açıkçası bu tarz kaç çalışan vardır bilmiyoruz ancak çoktan kendi aralarında örgütlenen bu çalışanlar, izlerini silmek için çalışmalar başlamışlardır. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.