Güncel

Amazon şirketleri dünyaya açıyor

Amazon Türkiye'den yapılan açıklamaya göre, Türkiye'deki KOBİ’ler onlarca kategoride ürünü amazon.com.tr ile Avrupa’ya ihraç edebilecek.


Geçtiğimiz aylarda büyük umutlarla Türkiye pazarına giren ancak bugüne kadar çok fazla bir faaliyet gösteremeyen Amazon.com.tr, şimdi de Türk KOBİ'leri dünyaya tanıtmaya hazırlanıyor. Amazon Türkiye'den yapılan açıklamaya göre Türk KOBİ'ler, amazon.com.tr üzerinden istedikleri ürünleri dünyaya satabilecek.

Amazon şirketleri dünyaya açıyor

Amazon.com.tr Ülke Müdürü Richard Marriott, "Bugün KOBİ’lerin büyüyerek gelişmeleri ve güçlenmeleri için yaptığımız çalışmalarla Türkiye'den Avrupa'ya ihracatı başlatıyoruz" dedi. KOBİ’ler modadan ev eşyasına, elektronikten kişisel bakıma kadar onlarca kategoride ürünü "amazon.com.tr" ile Avrupa’ya ihraç edebilecek.

Klasik perakendenin büyük oyuncularının yanı sıra Türkiye ekonomisinin bel kemiği yerel işletmelerin ürünleri İngiltere ve Almanya’nın da dahil olduğu 28 Avrupa ülkesi üzerinden milyonlarca aktif müşteriye "amazon.com.tr" aracılığıyla ulaşacak.

E-ihracat programının hayata geçmesi ile beraber, KOBİ’ler sadece "amazon.com.tr’de" yer alan kategorilerde değil, Amazon’un Avrupa’da faaliyet gösterdiği ülkelerde yer alan güzellik, el yapımı ürünler ya da araba aksesuarları gibi farklı kategoride birçok ürün satma imkanı bulacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Amazon.com.tr Ülke Müdürü Richard Marriott, Avrupa’ya e-ihracatın Türk KOBİ’leri için önemli bir dönüm noktası olduğunu belirtti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.