Güncel

Amazon'un drone teslimatları çok da iyi gitmiyor!

Amazon'un drone teslimat programı harika bir başlangıç yapmış gibi görünmüyor. Prime Air bölümünün son zamanlarda yaygın olan işten çıkarmalardan sert bir şekilde etkilendiği söyleniyor.

Amazon'un drone teslimatları çok da iyi gitmiyor!

Yeni bir rapor ise Amazon'un dronlarının operasyonlarının ilk birkaç haftasında sadece birkaç teslimat yaptığını gösteriyor.

Program üzerinde yaklaşık on yıl çalıştıktan sonra Amazon, aralık ayında Lockeford, California ve College Station, Texas'ta drone ile teslimat yapmaya başlayacağını söylemişti. Bununla birlikte, The Information'a göre, Ocak ayının ortasına kadar, ancak yedi kadar az ev drone ile Amazon paketleri aldı: ikisi Kaliforniya'da ve beşi Teksas'ta.

Rapor, Amazon'un Federal Havacılık İdaresi tarafından engellendiğini ve şirketin duruma göre izin almadığı sürece insansız hava araçlarının yolların veya insanların üzerinde uçmasını engellediğini öne sürüyor. Amazon, FAA sertifikasını lanse etmiş olsa da, ajans şimdiye kadar açıklanmayan bir dizi kısıtlama getirdi. Amazon'un sınırlamaları gevşetme taleplerini ise büyük ölçüde reddetti.

Amazon'un drone teslimatları çok da iyi gitmiyor!

Rapora göre FAA'nın kabul ettiği planlardan biri, Amazon çalışanlarının, dronlar Lockeford teslimat tesisinden ayrılmadan önce çevredeki yollardan araba geçmediğini kontrol etmesiydi. Bu depo bir endüstriyel blokta ve dronların herhangi bir eve ulaşmadan önce en az bir yol üzerinden uçması gerekiyor.

Amazon'un dronları, Wing'in yanı sıra Walmart'ın ortakları Flytrex ve Zipline tarafından işletilenlerden çok daha ağır. Onlar ortalama 10-40 kg aralığında iken Amazon'un insansız hava aracı yaklaşık 80 kilo ağırlığında ve yalnızca beş kiloluk bir yük taşıyabiliyor. Rapor, dronun kütlesinin FAA yetkilileri arasında endişeye neden olabileceğini öne sürüyor. Ajans, Wing, Flytrex ve Zipline'a karayolu üzerinde uçma izni veriyor ki Wing bugüne kadar 300.000'den fazla teslimat gerçekleştirdi.

Amazon'un beklentilerine yardımcı olmayan bir diğer husus da, drone ile teslimat almak isteyen kişilerin paketlerin bırakılabileceği bir arka bahçeye ihtiyaç duyması: bu nedenle apartman sakinleri hizmete başvuramıyor. Drone yalnızca belirli boyutta bir kutu taşıyabiliyor ve paketleri 4 metreden aşağı atarak teslim ettiği için taşıyabileceği ürün türleri de sınırlı.

Yorumlar
UĞUR
Sponsorunuz Trendyol galiba. Sabah akşam Amazon kötüleyi haberimsi şeyler yayınlıyorsunuz.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.