Güncel

Amazon'un hisseleri rekor kırdı!

Amerikalı e-ticaret devi Amazon'un piyasa değeri 914,7 milyar dolara ulaşarak şirket tarihindeki en yüksek seviyeyi gördü.


ABD'li e-ticaret platformu Amazon'un hisseleri rekor kırdı ve şirketin piyasa değeri 914,7 milyar dolar oldu.

New York borsasında Cuma gününü 1.886 dolardan tamamlayan Amazon'un hisse başına değeri, Pazartesi günü işlem saatleri içinde yüzde 2,1 primle 1.925 dolara kadar tırmanarak şirket tarihindeki en yüksek seviyeye ulaştı.

İlerleyen saatlerde Amazon'un düşüşe geçen hisse başına değeri 1.896 dolardan kapanarak günü yüzde 0,5 kazançla tamamladı. Böylece, dünyanın en değerli ikinci şirketi konumunda bulunan Amazon'un piyasa değeri 914,7 milyar dolar oldu ve Apple'ın 1 trilyon dolarlık baraj seviyesine ulaşmaya çok yaklaştı.

Amazon'un hisseleri rekor kırdı!

Gel gelelim Amazon'un yaşlı ama dinamik Üst Yöneticisi (CEO) Jeff Bezos'un servetine. Bezos'un serveti 780 milyon dolar artışla 155,5 milyar dolara ulaştı. Bezos, dünyanın en zengin milyarderleri listesinde zirvedeki yerini korumaya devam eden bir isim. Geçen her dakika ile kutusuna paraları dolduran Bezos, bu gidişle yıkılmaz bir güç olarak karşımıza çıkacak gibi duruyor. 

Ek olarak 2 Ağustos'ta 1 trilyon dolara ulaşıp dünyanın en değerli şirketi olan Apple'ın piyasa değeri ise pazartesi günü 1,01 trilyon dolar seviyesine ulaştı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.