Güncel

Amerikan insansız hava taşıtının ilginç kazası!

Pentagon uçağın düştüğünü doğruladı!

Amerikan insansız hava taşıtının ilginç kazası!

İnsansız hava araçları (IHA) birçok amaç için ülkeler tarafından kullaılıyor. IHA'lar kayıp kişileri aramaktan sınır güvenliğine kadar bir çok görevi üstelenirken Amerika'nın geliştirdiği MQ-1 Predator gibi gelişmiş insansız hava araçları havadan havaya ve havadan karaya güdümlü füzeler taşıyıp nokta atışı yapabiliyorlar.

Bir süredir sosyal medyada Amerikan Hava Kuvvetlerinin gruru olan MQ-1 Predator insansız hava aracının Irak'ta düştüğü ya da düşürüldüğü ile ilgili görüntüler dolaşıyordu. Bu görüntülerin gerçek olup olmadığını bilinmiyor ve bir açıklama bekleniyordu; zira IHA'nın hiçte düşürülmüş gibi bir durumu yoktu

1437569898_ekran-alintisi-5.png

487 kilogramlık yüksek irtifa uçuşu yapan bir IHA'nın düştüğünde paramparça olması beklenirken yayınlanan fotoğraflarda IHA'nın sanki kendi kendine iniş yaptığı izlenimi oluşuyordu. Pentagon'un 21 milyon dolarlık MQ-1'i geri almak için görüşmelere başladığı da bildiriliyor. Bu görüntüler dahilinde MQ-1 Predator'ın kendi kendine iniş yaptığını söylersek yanılır mıyız bunun takdirini siz değerli okuyucularımıza bırakıyoruz.

Üzerinde silah taşımayan ve sadece güvenlik amaçlı uçuş yapan MQ-1 Predator'un twitter üzerinde paylaşılan fotoğraflarını aşağıdan görebilirisiniz.

1437570248_ekran-alintisi-2.png


1437570289_ekran-alintisi-4.png
1437570261_ekran-alintisi-3.png
1437570315_ekran-alintisi.png

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.