Güncel

Amiral gemisi Xiaomi 13 ve MIUI 14'ten ilk kareler geldi!

Xiaomi'nin MIUI 14 arayüzünü ilk kullanacağı cihazı Xiaomi 13 olacak. Firmanın doğrudan Apple iPhone 14 serisi ile baş edeceği cihazı hakkında tüm bilinenleri sizler için derledik.

Amiral gemisi Xiaomi 13 ve MIUI 14'ten ilk kareler geldi!

Xiaomi, iki ay sonra tanıtacağı akıllı telefon serisiyle iPhone 14'e ciddi rakip olmaya geliyor. İki ay sonra tanıtılması beklenen amiral gemisinin daha şimdiden ön ekranı internette ortaya çıktı.

Xiaomi 13 serisi, Xiaomi 13 ve Xiaomi 13 Pro olmak üzere en az iki modelden oluşacak. Bugünkü sızıntı ise, Xiaomi 13 Pro'yla alakalı. Bakıldığında yeni cihazın önceki modelle kabaca aynı boyutlarda olduğunu görmek mümkün.

Xiaomi 13 ile birlikte MIUI 14 geliyor

Xiaomi 13 Pro'ya ait olduğu söylenen ön ekranın selfie kamerası oldukça küçük boyutlarda tasarlanmış. Ekranın tasarımına bakıldığında kenarların kavisli olduğu görülüyor.

Panelin kendisi diyagonal 6,7 inç tipi Samsung E6 AMOLED'in yanı sıra, 2K çözünürlük ve 120 Hz yüksek yenileme hızına sahip olabilir. Muhtemelen Xiaomi 12 Pro'ya kıyasla herhangi bir değişiklik içermeyecek olan yeni modelde de seramik kaplama arka kapak bulunacak.

Xİaomi 13 ve MIUI 14 geliyor! [İşte ilk ekran görüntüsü]

Sızdırılan görüntüdeki diğer bir ayrıntı ise Neva ve 2210132C model numaralarının bulunması. Zira numaralara göre cihazın sadece Çin iç pazarına yönelik olması bekleniyor. Daha önceki sızıntılarda Fuxi kod adının Xiaomi 13 Pro modeline ait olduğunu iddia edilmişti.

Yeni nesil Qualcomm Snapdragon 8 Gen2'ye sahip olması beklenen cihazın 12 GB RAM ve 3 GB sanal RAM ile gelmesi bekleniyor. MIUI 14 ise bu cihazın lansmanıyla birlikte özel bir etkinlikle sunulacak. Google Android 13 çalıştıracak cihazın performans açısından iyi değerlere sahip olması bekleniyor.

Diğer iddialarda ise 50 megapiksellik üçlü kamera kurulumunun ve 100 watt'lık kablolu şarj, 50 watt'lık ise kablosuz şarj sunması bekleniyor.

Xiaomi 13 Pro akıllı telefonunun sızdırılan özelliklerini nasıl buldunuz?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.