Anahtarsız araçlar güvenli mi?

Anahtarsız araçlar pek de güvenilir değil!Alman Otomobil Kulübü ADAC, anahtarsız giriş sistemlerin barındırdığı güvenlik açığı nedeniyle; bir süredir hırsızlık olaylarında artışın yaşandığını ifade etti.
111
Anahtarsız araçlar güvenli mi? - Page 1

Anahtarsız araçlar pek de güvenilir değil!

Alman Otomobil Kulübü ADAC, anahtarsız giriş sistemlerin barındırdığı güvenlik açığı nedeniyle; bir süredir hırsızlık olaylarında artışın yaşandığını ifade etti.

211
Anahtarsız araçlar güvenli mi? - Page 2

Söz konusu güvenlik açığı nedeniyle, sistemlerin anahtarlı sistemlere oranla daha fazla hırsızların tercihini oluşturduğu konusu da yapılan araştırmada yer aldı. ADAC, güvenlik açığını göstermek adına anahtarsız giriş vericisi tuşları ile donatılmış sistemleri içeren bir dizi deney gerçekleştirdi.

311
Anahtarsız araçlar güvenli mi? - Page 3

225 dolar maliyetine sahip giriş sistemlerinin kullanıldığı deneyde, anahtarsız otomobil motorunun giriş fob alanı dışına çıkması sonucunda, sürücü sistemi uzaktan kontrol edebiliyor.

411
Anahtarsız araçlar güvenli mi? - Page 4

Yani sürücü müdahalesi olmadan otomobil kontrol edilebiliyor. Sürücülerin de gerçekleştirebildiği bu olguyu hırsızlar odaklarına aldıkları takdirde; hırsızlık kaçınılmaz oluyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.