Güncel

Android 5.0'lı Nexus'lar Google tarafından satışa sunulacak!

Google çıkaracağı yeni Android versiyonu için yeni planlar yapıyor!

Android 5.0'lı Nexus'lar Google tarafından satışa sunulacak!

Bildiğiniz üzre yazılım devi Google bir çok donanım üreticisi ile 2008 yılında komple satın aldığı Android adlı mobil işletim sistemi için işbirliğine girmiş, bu zaman kadar 10'a yakın akıllı telefon üretilmişti.

Son zamanlarda Google ile Samsung'un bilinen yakınlığı sonunda gündeme bomba gibi safkan Android 4.0 Galaxy Nexus gibi muhteşem bir telefonu ortaya çıkartmış, akıllı telefon pazarındaki diğer üreticileri endileşendirmişti. Google Nexus One ile yaşanan satış başarısızlığının ardından yeni bir karar almış gibi duruyor.

1337173206_nexusone.jpg

Geçtiğimiz saatlerde Wall Street Journal gazetesinin yayınladığı habere göre yazılım devi Google'ın işbirliği yaptığı donanım üreticilerinin kendi işletim sistemi Android üzerinde değişiklik yapıp yeni kilit görünümleri, arayüzleri ve geçiş ekranları gibi yeniliklere yer vermesi pek hoşuna gitmiyor. Buna paralel olarak da Google'ın yeni kararlar almasına neden olunuyor denilebilir.

Google bu tarz durumlara engel olmak adına denilebilirse yeni gelecek Android 5.0'lı Nexus cihazlarının satışını doğrudan kendi üstelenecek ve halka arz edilecek. Bu plan doğrultusunda Google,  yeni yöntemler düşünüyor. ("Play mağazası ile ABD, Avrupa ve Asya'da dağıtım kanalları oluşturmayı planlıyor. Android 5.0 lansmanı sonrası piyasaya çıkacak tablet ve akıllı telefonlar da bu kanallar üzerinden, ayrıca da bazı perakendeciler üzerinden müşteriye sunulacak.")

1337173228_mk-bu366androig20120515195118.jpg

Google'ın bu yılda ve yeni yılda üretici ortağı olacağı firma bir tane olmayabilir, birden fazla firmayla (
Motorola, ASUS, Sony, HTC, Samsung, ZTE, Huawei) ortak çalışacağı düşünülen Google'ın bu konuda henüz net bir açıklaması olmasa da attığı adımlar tahminleri daha da kolaylaştırıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.