Güncel

Android Auto uygulaması tarihe karışıyor!

Google, yakında Android Auto mobil uygulamasını durduracağını duyurdu. Ancak şirket bunu Google Asistan ile değiştirecek.

Android Auto uygulaması tarihe karışıyor!

Şirket, Android 12'den sonraki bağımsız Android Auto for Phone Screens uygulamasının kullanıcılara sunulmayacağını onayladı.

Arama devi ayrıca, sürüş sırasında uygulamaya güvenen kullanıcıların, sürüş dostu arayüzün, Google Haritalar'da bulunan Google Asistan sürüş modu veya yerel sürüş modu aracılığıyla Android telefonda kullanıma sunulacağı için endişelenmelerine gerek olmadığını garanti etti. Google, uyumlu araçlarda bulunan Android Auto arayüzü, uyumlu araçlarda Android Auto kullanan herkes için deneyimin değişmeyeceğini söyledi.

Android Auto uygulaması tarihe karışıyor!

Şirket yaptığı açıklamada, "Telefon deneyimini (Android Auto mobil uygulaması) kullananlar için Google Asistan sürüş moduna geçilecek. Android 12'den itibaren Google Asistan sürüş modu, olarak değişecek. Şu an için detaylar bu kadar." ifadelerini kullandı.

Birkaç kullanıcı Android Auto for Phone Screens uygulamasına girmeye çalıştıklarında Google Asistan sürüş moduna yönlendirildiklerini ifade etti. Bu kullanıcılar durumu şikayet  şikayet ettikten sonra Google, devam etmemeyle ilgili resmi bir duyuru yaptı. Android Auto uygulaması, Android 12'de çalışan bazı Pixel cihazlarıyla da uyumlu değildir. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.