Güncel

Android cihazlarda açık!

Android cihazlarda kullanıcıları tedirgin edecek bir açık bulundu. Açığı Microsoft bünyesinde çalışan bir mühendis keşfetti.


Terry Zink adlı mühendisin yaptığı açıklamada, Android işletim sistemine sahip cihazların spam reklam yollama aracı olarak kullanıldığı ve Android üzrinden kullanıcılara spam mail'ler yollandığını söyledi.

Microsoft mühendisi, Android cihaz kullanıcılarını huzursuz edecek bir açık tespit etti. Zink, yaptığı açıklamada, Android cihazların spam reklam yollama aracı olarak kullanıldığı ve Android üzerinden kullanıcılara spam mail'ler yollandığını söyledi. Özellikle giderek artan zararlı Android yazılımları haberlerinin arttığı bu günlerde keşfedilen bu açık, Android kullanıcılarını huzursuz etti.

Android üzerinden spamlar iki yolla gönderiliyor. Spamlar hem elektronik posta hem de SMS yolu ile yayılıyor.Kullanıcılar Android cihazlarına uygulama indirmek için cihazların uygulama mağazası durumundaki Google play'i tercih etmeliler.Buradaki uygulamalar güvenlik kontrolünden geçtiğinden dolayı, kullanıcıları herhangi bir şekilde rahatsız edecek yazılım içermiyorlar.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.