Güncel

Android kullanıcılarını Apple Music beta uygulaması ile kandırdılar!

Android kullanıcıları sahte Apple Music uygulamasının beta sürümü ile kandırılmaya çalışılıyor.

Android kullanıcılarını Apple Music beta uygulaması ile kandırdılar!

Apple, müzik aktarım servisi Apple Music uygulamasını yakın zamanda Android versiyonunu yayınlayacağını duyurmuş ancak bir takvim belirtmemişti. Internet üzerinde son saatlerde Apple Music beta sürümünün Android için kullanılabilirliği hakkında çeşitli söylentiler dolaşmaya başladı. Ancak kısa zaman geçmeden bunun bir aldatmaca olduğu ortaya çıktı.

Betabound sitesinden bugün bazı kullanıcılar Android için Apple Music Beta sürümünün yayınlandığı ve teste katılmak isteyip istemediğinizi soran bir e-posta aldılar. E-posta Betabound adında beta programlarının farklı çeşitlerine erişim istemek için izin veren bir siteden geliyor. Gelen e-postada:

1443455306_img20150928183918.jpg

"Biz Android kullanıcılarına Apple Music uygulaması daveti için iheyecan duyuyoruz. Yeni müzik aktarım servisimizin beta programına katılmak isteyen heyecanlı bir Android kullanıcısı iseniz bu fırsatı kaçırmak istemeyeceksiniz. Daha fazla bilgi edinmek ve uygulamayı denemek için aşağıdaki bağlantıyı tıklayın. İyi şanslar! Betabound ekibi"

Tabii bu girişim tamamen aldatmacadan ibaret. Bu uygulamanın Apple'ın "Apple Music" uygulaması ile uzaktan yakından bir ilgisi yok. Sahte olarak nitelendirdiğimiz uygulamanın APK dosyası mevcut ancak uygulamanın içerdiği yazılımın ne türden olduğunu bilmediğimiz için sizin güvenliğiniz açısından mevcut linki paylaşmama kararı aldık.

1443455320_img20150928183951.jpg

Öte yandan son saatlerde Apple tarafından yapıldığı söylenen açıklamada, Android için yayınlanan Apple Music uygulamasının kendileriyle bir ilgisi olmadığını ve Android kullanıcılarını bu konuda uyardığı söyleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.