Genel: Daha yüksek hız için Custom ROM
Özellikle eski bir cihaza sahipseniz, Android'in en son sürümlerine custom ROM'lar ile ulaşmanız mümkün olabilir. Bu ROM'lar genellikle daha iyi bir performans ve yeni işlevler sunarlar.
Android'de en çok kullanılan Custom ROM'lardan bir tanesi CyanogenMod. Ancak aynı root'lama işleminde olduğu gibi ROM yüklemenin de garantinizi iptal edeceğini unutmayın.

Genel: Task killer'lar işe yaramayabilir (1)
Birçok kullanıcı, işlemleri topluca kapatan "Task killer" uygulamalarını kullanıyor. Bununla birlikte bu tür uygulamalar, Android'i hızlandırmaktan ziyade çalışması gerekli programları da kapatarak Android'in onları tekrar açmaya çalışmasına, dolayısıyla ek güç harcanmasına neden olabiliyorlar.
Dolayısıyla Android'in kendi bellek yönetiminin size yeteceğini söyleyebiliriz.

Genel: Task killer'lar işe yaramayabilir (2)
Task killer uygulamalarının kapattığı uygulamalar, Android tarafından tekrar çalıştırılmakla da kalmayabilir. Task killer, açılan bu uygulamayı tekrar kapatarak ek güç harcanmasına neden olabilir.
Herhangi bir programın çok fazla bellek harcadığını farkettiyseniz, sadece onu kapatmayı veya uygulamayı tamamen kaldırmayı deneyebilirsiniz.

Hız: Gereksiz verileri otomatik olarak silin (1)
Clean Master adındaki uygulamayla Android'li cihazınızdaki kullanılmayan dosyaları bulup kaldırabilir, birkaç 100MB'lık yer açabilirsiniz.

Google Play: Clean Master

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.