Güncel

Anonymous AnonTune ile şaşırttı

Anonymous hacker grubunun farklı bir gündemde adı geçiyor.

Anonymous AnonTune ile şaşırttı

Bildiğiniz gibi Anonymous hacker grubu büyük saldırılarıyla genelde haber gündemlerinden düşmüyor. Ama şimdi hacker grubunun farklı bir gündemde adı geçiyor. Gelen haberlere göre hacker topluluğu Anonymous'a bağlı olduğu söylenen bir grup aktivist, "AnonTune" adında yeni bir sosyal müzik platformu kurdu.

1335472093_anontune-580x378.jpg

Grubun kurduğu platform, müzikleri indirmeye sunmak yerine YouTube, BandCamp, SoundCloud gibi web sitelerinden edindiği içerikleri yayınlıyor. PasteBin'de bir grup yetkilisinin yaptığı açıklamada, Anontune'un radyoya oldukça benzediğini ve müzik indirmeye izin verilmeyeceğini söylüyor. Grup yetkilisi şöyle devam ediyor "Bir anlamda, var olan akış hizmetlerinden çok da farklı değil çünkü kısıtlamalarımız ve gelir modelimiz benzer."

1335472172_original.jpg

Yetkili ayrıca, RIAA ile birlikte çalışmak gibi bir durumun söz konusu olmadığını söyledi ve şunları dile getirdi, "Bence bu harika bir seçim olurdu. Diğer ilginç bir nokta ise, katılımımızın bizi diğer akış hizmetleriyle birlikte çalışacak konuma getirmiş olması (çünkü onlara ihtiyacımız olacak)."

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.