Güncel

Anonymous büyük şok yaşıyor

Türkiye ve bir çok ülkede başını belaya sokan Anonymous hacker grubu çalkalanıyor.


Daha çok Türkiye' ye olan saldırıları tanıdığımız hacker gurubu Anonymous büyük şok yaşıyor. Anonymous' dan ayrılan bir hacker kimliğini ve ayrılık nedenini açıkladı.

SparkyBlaze takma ismiyle tanınan hacker, yaptığı açıklamalarla Anonymous' a darbe vurdu. İngilitere' de yaşadığını ve gerçek isminin Matthew olduğu söyleyen hacker, Patebin.com' a yazdığı mesajlarda şunları söyledi;

"Geçtiğimiz birkaç ay içerisinde Anon'un içerisinde bazı şeyler değişti. Genel olarak AntiSec ve LulzSec'den bahsediyorum. İki bölüm de benim yanında durduğum şeylerin karşısına geçtiler. AntiSec masum insanların bilgilerini yayınladı. Ne için? Onlar ne yaptı? Anon ise masum insanların "anonim" olma haklarını elinden alma yetkisine sahip mi? Sürekli insanların isimsiz olma haklarından bahsediyorlar ama bu hakkı onların elinden alıyorlar?"

Anonymous'tan "Commander X" isimli kullanıcı ise, Matthew'un Anonymous'a sadakatsizlik yaptığını söylesede, iddalara yanıt vermedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.