Güncel

Anonymous NLB internet sitesini bloke etti

Anonymous Slovenya'nın en büyük bankası NLB internet sitesini bloke etti


Anonymous grubuna bağlı hackerler Slovenya'nın en büyük bankası olan NLB'nin web sitesine yoğun bir saldırı düzenlediler.Slovenya haber ajansı STA NLB bankasının web sitesinin iki saat boyunca kullanılamaz hale geldiğini açıkladı.

1328449849_nlb.jpg

Anonymous hackerlerinin ACTA (Anti Sahtecilik Ticaret Anlaşması) sözleşmesine imza atan ülkeleri hedef alması halkı ve sivil toplum kuruluşlarını devre dışı bırakarak bu antlaşmaya imza atan devlet yetkililerini kara kara düşündürüyor.

1328450011_acta.jpg

ACTA sözleşmesini 27 Avrupa Birliği ülkesi ve Avustralya, Kanada, Meksika, Fas, Yeni Zelanda, Japonya, Singapur, Güney Kore , İsviçre ve Amerika Birleşik Devletleri müzakere ediyorlar.

ACTA karşıtı gösterilerin çoğaldığı bu ülkelerde halkın Anonymous saldırılarını bir kahramanlık olarak görmesi ve sosyal medyada hackerlere destek vermesi de sanal korsanlığın tehlikeli bir şekilde meşru görülmesine doğru gidiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.