Güncel

Anonymous Twitter'ı tehdit etti

Eğer Twitter bizi durdurursa, teröristlerle birlikte aynı suda boğulur.

Anonymous Twitter'ı tehdit etti

Twitter'ın sosyal medyada sözde İslam Devleti hedefleyen online eylemcilerin değil, terörist IŞİD gruplarını taciz eden hesapları askıya almaya başladığı söyleniyor. Anonymous hacker grubu, Twitter'ın IŞİD'ın twtter hesaplarını hedef alan IŞİD karşıtı hesapları askıya almaya başladığını iddia etti.

İlginizi çekebilir>>>

Anonymous grubundan hackerlar, Twitter'ın askıya aldığını açıkladığı 125,000 IŞİD yanlısı hesabın ise Twitter'ı tehdit eden ya da IŞİD'in yaptığı eylemleri göstererek öven hesaplar olduğu için bloke edildiğini iddia ettiler.

1457688846_anonymous.jpg

#OpISIS tagıyla Twitter'dan paylaşım yapan WauchulaGhost adlı kullanıcı :"Eğer Twitter bizi durdurursa, teröristlerle birlikte aynı suda boğulur." diye twit attı. Anonymous, GhostSec ve Ctrl Sec gibi gruplardan hackerlar, sözde İslam Devleti grubu IŞİD'in destekçileri ve terörist örgüte elaman kazandıranlara ait olan hesapların askıya alınması için bu hesapların listesini online olarak rapor edip yayınlayacaklarını ve Twitter'ın bu hesapları kapatmasını istediklerini söylediler. Çevrim içi taciz konusunda katı kurallar uygulayan Twitter, IŞİD'in yanısıra IŞİD'i hedef alan tacizlerde bulunan hesapların birçoğunu da askıya almıştı.

#OpISIS grubunda bulunan ana hesaplar dahil olmak üzere çok sayıda hacker hesabı da bu çerçevede kapatılmıştı.Twitter, IŞİD karşıtı hacker ve destekçileri bu açıklamayı ve istekleri gönderdikten sonra bazı hesapları yeniden açtı.

Terörist örgüt IŞİD'e karşı sosyal medyada mücadele ediyor diyerek bir başka terörist grup olan anonymous gibi internet teröristlerine göz yumarak hesaplarını tekrar açan Twitter'ın bundan sonra ne yapacağı ise merak konusu.


Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.