Apple'ın 2008 yılında önce iPhone ve iPod daha sonra ise iPad kullanıcılarına sunduğu AppStore'da yarattıkları uygulamaları satarak birçok kişi ve firma milyonlarca dolar kazandılar, işte onlardan bazıları...

2009 yılının Mart ayında 0.99$ fiyatı ile satışa sunulan Flight Control adlı oyun 4 milyondan fazla kez indirildi, geliştirici firma Firemint PTY Ltd. sadece bu oyundan 3 milyon doların üzerinde ciro yaptı. Bağımlılık yaratan bu oyunda hava trafik kontrolörü görevini üstleniyorsunuz.

2012 yılının Şubat ayında satışa sunulan Clear adlı program 350 bini ilk 10 günde olmak üzere kısa bir süre içinde 750 bin kez indirildi. Küçük bir ajanda görevi gören bu uygulama geliştiricisi olan Realmac Software'e çok kısa bir süre içinde 1,5 milyon dolardan fazla para kazandırdı.

2009 yılının Ocak ayında satışa sunulan Pocket God oyunu 5 milyonun üzerinde kez indirilerek geliştiricisi Bolt Creative firmasına 10 milyon doların üzerinde para kazandırdı. AppStore'da tüm zamanların en çok satan 9'uncu oyunu olması da bu satış sayısını destekliyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.