Güncel

Apple 100 yılın en büyük anlaşmasını yaptı!

Dünyanın en büyük GSM şirketlerinden biriyle yapılan bu anlaşma şirkete neler katacak?


Dünyanın en değerli şirketi değerine değer katmak için maratondaki mücadelesine hız kesmeden devam ediyor. Dünya nüfusunun büyük bir çoğunluğunu topraklarında barındıran ÇİN ile olan ilişkilerinde son dönemde artış gösteren Apple, büyük bir anlaşma için China Mobile ile geçtiğimiz haftalarda masaya oturmuştu.

100 yılın en büyük anlaşmalarından birisi olacağına inanılan bu anlaşma ile birlikte kullanıcı kitlesi 768 milyonun üstünde olduğu bilinen ve dünyanın en büyük GSM şirketlerinden birisi olan China Mobile, 2014 yılının ilk ayından itibaren, Apple'ın birbirinden özel iPhone'larını kullanıcılarına özel kampanya ve tarifelerle ulaştıracak.

1387795882_recep.jpg

Anlaşma kapsamında 4G ile uyumlu iPhone 5S ve 5C, gelecek yıl China Mobile tarafından satılmaya başlanacak. Anlaşma ile birlikte mobil dünyanın devleri arasında Apple, en yüksek kitleye ulaşan şirket olarak tarihe geçecek. Sosyal medyanın genelinde ÇİN'li kullanıcıların bu anlaşmadan memnun olduğu anlaşılıyor.

ÇİN'in mobil pazarına kısaca göz attığımızda anlaşmayla birlikte Apple'ın pazardaki payının ilk sıralar yükselmesi beklenirken, ikinci sırada Kore'nin gözbebeği Samsung yer alacağa benziyor. Apple'ın bu hamlesi karşısında Samsung'un ne tarz bir strateji izleyeceği ise henüz merak konusu. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.