Güncel

Apple 2022 yılı boyunca rakiplerine meydan okuyacak

Apple 2022 yılına damga vuracak. Şirket, bir araştırma raporuna göre 2022 yılında oldukça fazla gelir elde edecek. Markanın bu yıl değerinin artması bekleniyor.

Apple 2022 yılı boyunca rakiplerine meydan okuyacak

Brand Directory tarafından yapılan yeni bir araştırma raporu, Apple'ı 2022 için dünyanın en değerli markası olarak görüyor. Araştırma firması markanın değerini 355,1 milyar dolar olarak hesaplıyor.

Araştrmaya göre Dünyanın en değerli ilk on markası şöyle:

1 – Apple
2 – Amazon
3 – Google
4 – Microsoft
5 – Walmart
6 – Samsung Grubu
7 – Facebook
8 – ICBC (Çin Sanayi ve Ticaret Bankası)
9 – Huawei
10 – Verizon

apple

Apple'ın marka değerlemesi 2021'e kıyasla %35 arttı ve değerleme, firmanın herhangi bir marka içinde kaydettiği en yüksek değer. Apple, 3 trilyon ABD doları değerinde bir piyasa değerine ulaşan ilk şirket olarak 2021 yılını çok iyi atlatmıştı.  iPhone hala markanın satışlarının yaklaşık yarısını oluşturuyor. Ancak bu yıl, Apple'ın yeni nesil iPad'ler, iMac'te yapılan revizyon ve AirTag'lerin tanıtımıyla diğer ürün grubuna daha fazla ilgi gösterdiğini görüyoruz. Apple Pay'den Apple TV'ye kadar hizmet yelpazesi de giderek güçlendi ve markanın başarısı için artan bir önem kazandı.

Google en değerli üçüncü marka oldu.

Google, benzer bir marka değerinde %38 artışla 263.4 milyar ABD Dolarına ulaştı. Marka, gelirinin büyük çoğunluğu için reklamlara güveniyor ve pandeminin başlangıcında belirsizlik nedeniyle reklam harcamaları düştüğü için zarar gördü. Bununla birlikte, dünya yeni normale uyum sağladıkça ve insanlar internette daha fazla zaman harcadıkça, reklam bütçeleri yeniden açıldı ve Google'ın işi toparlanarak marka değerinde sağlıklı bir artış sağladı.

Yorumlar
Ender Abut
Artık dünyayı teknoloji yönlendiriyor. Dolayısıyla bilim, dolayısıyla eğitim.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.